Electro-popowy Poisonsweet zapowiada debiutancki album. Posłuchaj singla “You & Me”

Utwór “You & Me” to kolejna zapowiedź debiutanckiego albumu łódzkiego duetu Poisonsweet, który ukaże się 14 kwietnia pod naszym patronatem medialnym.

You & Me” jest nieoczywistym protest songiem wobec szeroko pojętej nienawiści międzyludzkiej, prowadzącej do konfliktów. Temat szacunku wobec każdego człowieka ubrany został w surowe, lecz przystępne elektroniczne brzmienia.

fot. Rafal Spreng

W skład duetu wchodzą: wokalistka Marta Murowaniecka oraz kompozytor i klawiszowiec Rafał Spreng. Oboje tworzą muzykę całkowicie niezależnie od A do Z we własnym studiu nagraniowym. Starają się, by ich muzyka nie była oczywista, a utwory zaskakiwały gęstością brzmień, nietypowym wokalem i atmosferą wyjątkowości.

W warstwie tekstowej Poisonsweet równoważą aktualne kwestie społeczne z nieco luźniejszą tematyką relacji. Zależy im na tym, aby flow i dobra zabawa nie przesłoniły wartościowego przekazu. Mimo trzymania się określonego stylu, zespół w dalszym ciągu stawia na różnorodność i eksplorację gatunku, który w Polsce zdaje się nie do końca odkryty i pełen inspiracji.

Poisonsweet będzie jednym z gości grupy Stillnox na trasie koncertowej, która rozpocznie się 25 lutego w Gdańsku. Łodzianie zaprezentują się na następujących koncertach:

25.02. Gdańsk, Paszcza Lwa

17.03. Słupsk, Paszcza Lwa

18.03. Kołobrzeg, Centrala

31.03. Warszawa, Potok

01.04. Łódź, Klubopiwiarnia

14.04. Bydgoszcz, Wiatrakowa

15.04. Ostrów Wlkp., Piwiarnia U Bossmana

 

Leave a Reply