Beniamin Sobaniec z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Selfie”!

12 kwietnia  2023 roku odbyła się premiera drugiego solowego utworu Beniamina Sobańca pt. “Selfie”.

Jest to drugą odsłona solowego projektu nad którym Beniamin pracuje z Grzegorzem Skawińskim oraz Wojciechem Hornym (KOMBII, O.N.A.).

Selfie” to bluesowa ballada opowiadająca o miłości, która przytrafia się tylko raz w życiu i która poza łączącą relację namiętnością ma istotniejszy cel. 

fot. Beata Kobiela

Beniamin Sobaniec o utworze: Selfie jest metaforą lustrzanego odbicia drugiej połówki tej samej duszy, które są opisywane jako bliźniacze płomienie (tzw. Twin Flames).

Tekst utworu opisuje miłość absolutną dwóch osób, które cały czas marzą i myślą o sobie, ale które poza namiętnością łączy również misja pomagania sobie nawzajem aby stać się najlepszą wersją siebie. To opowieść o namiętności i pełnej akceptacji drugiej osoby. To rodzaj relacji, która zmienia postrzeganie o nas samych i pomaga stać się kimś lepszym. Takiego uczucia życzę każdemu. 

*****

Beniamin Sobaniec pojawił się na rynku muzycznym w 2010 roku jako założyciel i wokalista zespołu Roots Rockets, z którym podbił serca jury i publiczności programu Must Be The Music, docierając do finału 9. edycji programu.

Z zespołem wydał dwa albumy “RRewolucja” i “Marsala 2.0.1.5”. W 2017 roku odszedł z RR i wydał album zatytułowany „Zatrzymać czas” z zespołem Beniamin. Na płycie gościnnie wystąpili Gutek i Junior Stress. Do 2019 roku koncertował, zbierając dalsze sceniczne doświadczenia.

Uważany za wyjątkowo charyzmatycznego wokalistę. Na scenie zamienia się w wulkan energii, który elektryzuje publiczność. Na przestrzeni lat ewoluował nie tylko jego wizerunek ale również styl muzyczny. Od muzyki reggae, przez blues-rock, aż po ballady i pop-rockowe aranżacje. Jak sam mówi nie zamyka się na żaden styl, lubi łączyć różne gatunki muzyczne i ciągle odkrywać nowe brzmienia. Jedno pozostaje niezmienne – w swoich tekstach porusza tematy ważne, opisuje relacje międzyludzkie, doświadczenia zarówno własne jak i zaobserwowane u innych.

Artysta ma już całkiem spore doświadczenie sceniczne. Grał na wielu festiwalach – Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Jarocin Festiwal i Czad Festiwal. Występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Dżem, LemON, Ania Rusowicz, Nattali Riza, Kamil Bednarek, Happysad.

W 2021 roku poznaliśmy jego pierwszy oficjalny singiel “Unoszę się”.

*****

„Selfie” jest dostępne we wszystkich serwisach z muzyką cyfrową: https://link.emuze.me/beniaminsobaniecselfie

 

Leave a Reply