Bartek Królik feat. Błażej Król i “Chłopiec z zapałkami”

Bartek Królik powraca z nowym singlem! Artysta do utworu “Chłopiec z zapałkami” zaprosił Błażeja Króla.

Utwór „Chłopiec z zapałkami” z gościnnym udziałem Błażeja Króla to niespodziewane połączenie tych dwóch artystów i ich muzycznych światów. To liryczno-taneczny utwór z pogranicza synthwave, synth soul i new sincerity.

fot. materiały prasowe

Bartek Królik o utworze:

“Chłopak z podwórka, z małego miasta bez perspektyw, żyjący marzeniami. Czujący moc uchwyconą w muzyce, której świat coraz mniej potrzebuje. To piosenka o tych, którzy czują w sobie ogień zdolny do podpalenia świata, jeżeli tylko ten potencjał zostanie uwolniony. “Chłopiec z zapałkami” to niezgoda na algorytmizację rzeczywistości i odpowiedź na wszechobecną w muzyce ironię. To ukłon w stronę “nowej szczerości”.

Bartek Królik od lat obecny na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b.

Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie “Pan od muzyki”, oraz docenionym przez krytyków projekcie “Spoken Love” kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony – tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze a barokowym housem i nu disco – parkiety.

 

2 odpowiedzi na “Bartek Królik feat. Błażej Król i “Chłopiec z zapałkami””

Leave a Reply