Lordofon wygenerował nowy singiel “chatGPT”

Za teledysk do piosenki “chatGPT” nie odpowiada grupa Lordofon… a sztuczna inteligencja.

Duet Lordofon, po ponad dwóch latach od wydania świetnie przyjętego przez krytyków oraz środowisko hip-hopowe albumu „Koło”, powraca z nowym materiałem.

Pierwszym przedsmakiem nowej płyty zespołu był utwór „Pętla” wydany w połowie marca 2023 roku. Niecały miesiąc później, Maciej Poreda i Michał Jurek podgrzewają atmosferę punkowym singlem „chatGPT”.

fot. materiały prasowe

Utwór pełen jest odniesień do świata zdominowanego przez technologie, wraz z jego absurdami i pułapkami – nawiązanie widoczne jest nie tylko w tytule i tekście piosenki, ale również w abstrakcyjnym klipie. Teledysk wygenerowany został bowiem w całości przy użyciu sztucznej inteligencji, w którym ponownie przebija się grunge’owy i nieco kwasowy klimat ostatnich dekad.

Nawiązań do lat 00’ i 10’ nie brakuje również w komunikacji zespołu z fanami. Podobnie jak w przypadku promocji „Pętli”, członkowie zespołu zorganizowali transmisję na żywo na swoim kanale YouTube, tym razem zainspirowaną legendarnym teleturniejem Milionerzy.

Podczas lajwów, Lordofoniarze mogą na bieżąco dowiadywać się kolejnych szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa zespołu. Drugi album Lordofonu ma ukazać się latem tego roku pod szyldem wytwórni Sony Music Poland.

 

Jedna odpowiedź do “Lordofon wygenerował nowy singiel “chatGPT””

Leave a Reply