W Warszawie odsłonięto mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Na warszawskich Bielanach odsłonięto mural upamiętniający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Artyści mieszkali tam w latach 70.

fot. materiały prasowe

O upamiętnienie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego zabiegali fani oraz mieszkańcy Bielan – dzielnicy, z którą artyści związani byli przez lata. Po narodzinach córki Natalii przeprowadzili się z Żoliborza do większego mieszkania przy al. Reymonta 21 na nowym osiedlu Wawrzyszew.

Podczas oficjalnego odsłonięcia muralu przy bloku mieszkalnym przy alei Reymonta 21 zgromadziło się kilkaset osób.

Mural powstał w rocznicę ślubu artystów.

Mural został zrealizowany w porozumieniu z Natalią Kukulską i we współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany. – Nie bez powodu, w pierwszy dzień po Świętach Wielkanocnych – 11 kwietnia odsłaniamy oficjalnie mural Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, bo jest to data ślubu artystów. Ten mural ma swoją piękną historię, ponieważ kolory i wzór muralu wybrała córka Natalia Kukulska – powiedział burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Dodał, że namalowanie muralu zaprojektowanego przez Adama Żebrowskiego, zajęło niecały tydzień. Na muralu znalazł się tytuł “Życia mała garść” – piosenki skomponowanej przez Jarosława Kukulskiego do słów Jerzego Dąbrowskiego. Ich wspólne zdjęcie wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w vintage’owych kolorach i zwieńczone autografami artystów.

 

Leave a Reply