Nosowska i jej nowy utwór “Przytomna”!

Do sieci właśnie trafił nowy utwór Nosowskiej zatytułowany “Przytomna”. Singiel, to pierwsza odsłona muzycznego tryptyku, którym artystka zapowiada swój solowy album.

Mordę mi dorobią, domalują wąsy albo jeszcze gorzej, kut*sa na czole – śpiewa Nosowska w piosence „Przytomna”. Singlowi towarzyszy mocny teledysk w odcieniach czerwieni, wyreżyserowany przez Jacka Kościuszko. Wybór barwy nie jest tu przypadkowy. To początek trójkolorowego tryptyku, który zapowiada ósmą, solową płytę artystki.

– Czuję jakbym tym nowym materiałem zaczynała wszystko od nowa, a z drugiej strony, jakbym właśnie po wielu latach dotarła do właściwego miejsca. To dla mnie ważna płyta, a być może najważniejsza… – opowiada Nosowska.

fot. Piotr Porębski

Projekt otwiera „rozdział czerwony” i tak jak w kinematografii – barwa ta przeważnie oznacza miłość i namiętność, tak Nosowska skojarzyła utwór „Przytomna” z lynchowską purpurą symbolizującą niepokój, niebezpieczeństwo oraz złość.

– Pozostawiam słuchaczowi decyzję, co dla niego oznacza zachowanie przytomności w dzisiejszych czasach i w życiu w ogóle. – dodaje o singlu artystka.

Nowy album Nosowskiej będzie zatytułowany „Degrengolada” i ukaże się 19 maja tego roku.

Nosowska to wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka. Zawsze gra na własnych zasadach – tworząc muzykę, pisząc książki, kreując swoją obecność w mediach społecznościowych, czy podejmując współprace z markami. Dzięki prawdzie i emocjom, które wkłada we wszystko co robi, wierzą i towarzyszą jej fanki oraz fani w każdym wieku.

Lata sukcesów w zespole Hey i z solowymi projektami, nie osłabiły jej apetytu na „nowe”. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy. W maju nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się jej debiutancka powieść pt. „A ja żem jej powiedziała…”. Książka stała się bestsellerem, sprzedając się w setkach tysiącach egzemplarzy. Z kolei w październiku 2018, ukazała się współtworzona z Michałem „FOXEM” Królem płyta „BASTA” – bezkompromisowa, mocna, a momentami brutalna. Dwa lata później, w 2020 roku, Nosowska potwierdziła swój pisarski talent wydając książkę „Powrót z Bambuko”, która sukcesem nie ustępowała debiutowi.

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia, za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach wraca z nowym muzycznym materiałem, kontynuując współpracę z FOXEM. Album ukaże się w maju 2023. Artystka znowu na przekór trendom nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy – to będą piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

 

Leave a Reply