Józefina prezentuje “Kubański rum”

“Kubański rum” to kolejna nowa piosenka Józefiny.

“Kubański rum” to piosenka o „odurzającej” wręcz naturze zakochania. O igraniu z ogniem namiętności. O uczuciu pięknym i intensywnym, ale także niebezpiecznym, targanym przez wątpliwości i lęk i strachu, że porwie nas bez pamięci.

fot. materiały prasowe

Tekst do piosenki napisały trzy kobiety Anita Lipnicka, Agata Trafalska oraz sama Józefina. Za muzykę do utworu odpowiadają Radosław “Skubas” Skubaja, Mavooi, Łukasz Sztaba, Joanna Senieka i Józefina.

Józefina to artystka, która przeszła długą drogę. W 2007 roku została finalistką jednego z talent show zwracając na siebie uwagę szerokiej publiczności oraz zwyciężyła w „Opolskich Debiutach”. Na deskach opolskiego amfiteatru wyróżniała się niesamowitym głosem, niesztampową interpretacją oraz wyrazistym wizerunkiem.

W roku 2010 została wokalistką zespołu Varius Manx i po latach sukcesów postanowiła zrobić odważny krok, decydując się na karierę solową. Wydała płytę „Lari Lu 11″, po czym nieoczekiwanie zniknęła. Wróciła na scenę w 2021 roku, bogatsza o życiowe doświadczenia, dojrzalsza i bardziej świadoma siebie.

Po jej powrocie singlem była piosenka „Wilcze Serce”, a utwór grany był przez ponad 40 rozgłośni radiowych. Józefina czerpie z popu, elektroniki oraz muzyki klasycznej, tworząc swój własny, niepowtarzalny styl. W swoich piosenkach bardzo dużo uwagi poświęca warstwie lirycznej, a teksty zwracają uwagę słuchaczy i dziennikarzy.

 

“Uważam, że każdy ma do przejścia swoją własną drogę” – nasz wywiad z Józefiną

Leave a Reply