Dodatkowy koncert zespołu Hey w katowickim Spodku!

Wystarczyła niecała doba od startu sprzedaży, aby zespół Hey wypełnił katowicki Spodek do ostatniego miejsca. Dlatego artyści ogłosili dodatkowy termin.

HEY 30 LIVE! to koncert na 30. rocznicę debiutu kultowego zespołu. Artyści, szcześć lat po zawieszeniu działalności, łączą siły, żeby spotkać się z fanami, którzy przez te wszystkie lata byli z nimi. Bilety na wydarzenie sprzedały się w niecałe 24 godziny, w związku z tym Hey zagra dla swoich fanów raz jeszcze. Dodatkowy koncert odbędzie się 15 października.

fot. materiały prasowe

Trudno znaleźć w historii polskiej muzyki zjawisko porównywalne do debiutu grupy Hey. Ich pierwsza płyta zatytułowana „Fire” ukazała się 1993, a utwory takie jak, „Moja i twoja nadzieja”, „Teksański” czy „Zazdrość” momentalnie stały się hitami, które zawładnęły wyobraźnią całego pokolenia wychowanego w latach 90-tych. Grung’owe brzmienia, mocne teksty i charakterystyczna chrypka Katarzyny Nosowskiej ustanowiły nowe standardy na rodzimym rynku.

Rok później w 1994 roku w katowickim Spodku, zespół zarejestrował płytę „Live!”, za którą otrzymał Fryderyka podczas pierwszej, historycznej gali tej najważniejszej dla polskiej branży muzycznej nagrody.

W 2017 roku zespół po 25 latach na scenie i 19 wydanych albumach, podjął decyzję o zawieszeniu działalności za czas nieokreślony.

Teraz, po 6 latach HEY powraca, żeby świętować w Spodku 30-lecie debiutu. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski,  Robert Ligiewicz i Marcin Macuk – przypomną najważniejsze piosenki z dyskografii zespołu.

Kosmiczny Koncert to cykl unikalnych wydarzeń koncertowych odbywających się w Hali Spodek. Wyjątkowy klimat i muzyka w połączeniu z historią miejsca – przywołają wspomnienia, ale także stworzą nowe, które zostaną z słuchaczami na długo.

• 15.10.2023 
• Katowice – Spodek
• Wejście 17:00
• Start 19:00

 

Leave a Reply