Dawid Tokłowicz z debiutanckim albumem “Own Path”

“Own Path” to debiutancka płyta Dawida Tokłowicza. Na album składa się 10 autorskich kompozycji. Cały materiał łączy nowoczesne brzmienie z tradycją muzyki jazzowej.

Album „Own Path” zarejestrowany został w 2021 roku, a wydany w listopadzie 2022. Międzynarodowy zespół Dawida Tokłowicza charakteryzuje się oryginalnym brzmieniem, nawiązuje do tradycji muzyki jazzowej, z drugiej zaś strony jest otwarty na nowoczesne rozwiązania jak korzystanie z elektroniki.

fot. Kuba Piechnik

Dawid Tokłowicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych wykładowców. Jesienią 2017 roku przebywał w Nowym Jorku i pobierał lekcje u muzyków amerykańskich takich, jak Lucas Pino, Chad Lefkowitz-Brown, Will Vinson czy Tivon Pennicott.

Uznawany za sensację młodego polskiego jazzu jest także laureatem wielu prestiżowych  konkursów: od finalisty festiwalu Jazz nad Odrą, Novum Jazz Festival, Rock Pro Jazz Festival czy Blue Note Poznań Competition po Grand Prix School & Jazz Festival, główną nagrodę (wraz ze swoim kwintetem) Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych Sax Clubu oraz  hiszpańskiego konkursu Online Wave Competition. W kręgu jego nauczycieli znajdują się wybitni saksofoniści Maciej Kociński, Piotr Baron, Greg Osby, Achille Succi, Miguel Zenon oraz Andrzej Olejniczak.

Poznański saksofonista jest liderem i współtwórcą autorskich zespołów Dawid Tokłowicz Quintet, Robin/Tokłowicz International Project (z francuskim wibrafonistą Felixem Robinem) czy Tokłowicz & Strings.

*****

Muzycy występujący na płycie to: 

Dawid Tokłowicz – alto saxhophone
Felix Robin – vibraphone
Rafał Sarnecki – guitar
Aniel Someillan – double bass
Krzysztof Szmańda – drums

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Dawid Tokłowicz z debiutanckim albumem “Own Path””

  1. Pierwszy raz usłyszałem tę muzykę na koncercie w Poznaniu, w Blue Note i tamtejsze wykonanie zapadnie mi na zawsze w sercu. Świetna płyta, szczerze polecam! Dziękuję za popełnienie tego arcydzieła 🙂

Leave a Reply