Alhena z mocnym singlem “Nemesis 2.0”!

Nowy utwór bydgoskiego zespołu Alhena nosi tytuł “Nemesis 2.0”. To doskonała propozycja dla fanów rockowo-metalowego brzmienia. Do singla powstał teledysk.

Jak mówią sami muzycy:Początkowo “Nemesis” był utworem instrumentalnym, jednak dopiero po dodaniu wokalu stał się utworem kompletnym. W założeniu to kompozycja bazująca na muzycznej pętli, która narasta i wybucha przechodząc przez pomosty klawiszowe. Całość jest wzbogacona partiami skrzypiec, a wszystko kończy się dość dramatycznie“.

fot. materiały prasowe

Grupa Alhena powstała w 2010 roku z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowo-metalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka oraz akcentem metalu symfonicznego. Wrażenie niesamowitości potęguje dodatkowo sekcja rytmiczna, a dopełnieniem jest silny wokal Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce zespołu pewnej majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.

Debiutancki minialbum “Alhena” został wydany w 2011 roku. Płyta spotkała się z dobrym przyjęciem słuchaczy i zebrała w mediach bardzo pochlebne opinie, doczekując się ponad 100 recenzji. W 2019 roku ukazał się album “Breaking the Silence… …by Scream“. Ta płyta także zebrała szereg pozytywnych ocen i cieszyła się dużą popularnością wśród odbiorców.

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który wypełni ich kolejny krążek. Kilka premierowych propozycji można usłyszeć na koncertach grupy.

Aktualny skład zespołu to: Dominika Kapuśniak (wokal, skrzypce), Tomasz Bogulski (gitara), Piotr Grugel (perkusja), Maciej Tonder (bas), Piotr Pryka (klawisze) i Bartosz Kazimierski (gitara).

 

 

Leave a Reply