Rockowy projekt MiM z debiutanckim albumem “Morda”. Posłuchaj singla “Zaciemnienie”

MiM to wyjątkowy projekt, wyłamujący się z jakichkolwiek schematów, zainicjowany spontanicznie w lutym 2021 roku przez kompozytora i instrumentalistę – Maćka Gazdę. Jednym z singli promujących album “Morda” został utwór “Zaciemnienie”.

Pomysł na płytę narodził się w czasie pandemii, kiedy nie można było nigdzie wychodzić. Pisałem dość dużo muzyki i pomyślałem że może warto byłoby zaprosić innych do próby jej interpretacji i wspólnego zrobienia z tego piosenek. Miało być bez spiny, czysty fun. Jednak sytuacja wynikająca z pandemii  i wybuch wojny w Ukrainie ustawiły niejako warstwę tekstową. Tak powstała “Morda”. – Maciek Gazda

fot.. materiały prasowe

Projekt godny czasów pandemii – opiera się na zdalnej współpracy muzyków i wokalistów z Polski i Wielkiej Brytanii, którzy tworzą muzykę, jaka gra im w duszy, połączoną z aktualnymi, poruszającymi i mocnymi tekstami. Projekt jest otwarty, skład nie jest stały, gatunkowo nikt się nie określił… Posłuchajcie i zdecydujcie sami. Album dostępny jest w całości na YouTube.

*****

Perkusja:
Mikołaj “Pogo” Till – Fossil Flame
Łukasz Makowiecki – Renegady Tribute Band (4,6)

Bass:
Jonathan Eynon – THC

Gitary, elektronika:
Maciek Gazda – THC

Muzyka:
Maciek Gazda
Mix/master NS studio.

 

Leave a Reply