Klaudia Magica z energetycznym utworem “Dance Alone”!

Klaudia Magica zaprezentowała nowy singiel “Dance Alone”, który zapowiada jej debiutancki album. Kompozytorem tej jakże stylowej i rytmicznej americany został Robert Cichy.

“Bardzo chciałam zachować styl americany, którą kocham oraz zależało mi na tym by napisać tekst, który zachęci do tańca i zabawy. To tekst o tym, że nie chcę już tańczyć sama i jest dla mnie bardzo osobisty, bo był pewnego rodzaju manifestem swojej gotowości na związek po latach spędzonych jako zapracowana singielka 🙂 To również dosłownie zaproszenie wszystkich do tańca, bo przecież nikt nie chce tańczyć sam!” – tak Klaudia Magica zaprasza na premierę singla „Dance Alone”!

fot. materiały prasowe

Klaudia Magica to polska artystka, która odważnie wkracza na muzyczny rynek pokazując, że pop, w którym słychać instrumenty strunowe takie jak gitary czy banjo, ma się bardzo dobrze.

Utwór „Dance Alone” skomponował Robert Cichy, dwukrotny laureat najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyka za swoje autorskie płyty (2019 r. i 2021 r.), który w singlu udzielił się także jako instrumentalista – nagrał m.in. gitary akustyczne, basy i banjo. Ponadto w nagraniu singla udział wzięli: na gitarze elektrycznej Krzysztof Zagajewski, a na perkusji Konrad Kubalski. Realizacja nagrań odbyła się w styczniu w Warszawie „W Dobrym Tonie Studio”, natomiast mix i mastering to praca Krzysztofa Kilara.

Dance Alone” jest nowym kierunkiem artystycznej drogi jaką obrała Klaudia. Artystka w swoją muzyczną podróż zaprasza dotychczasowych jak i nowych słuchaczy. Więcej nowości wkrótce!

*****

Klaudia Magica jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 roku, co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne. Na kilka kolejnych lat Klaudia wyjechała do USA, a czas tam spędzony stał się dla niej ogromną inspiracją. Lata 2010- 2015 Klaudia spędziła studiując Ekonomię i Nauki Polityczne na Uniwersytecie w Miami na Florydzie, a przy okazji pogłębiając swoją pasję muzyczną. Współpracowała z muzykami ze Stanów, między innymi z Brandonem Marxem, synem Richarda Marxa, z którym w 2011 roku zagrała wspólny koncert w Chicago, a po nim serię koncertów klubowych z lokalnym zespołem muzycznym.

W 2022 r. przyjęła zaproszenie do występu na jubileuszowym koncercie 40-lecia Pikniku Country w Mrągowie, na którym wystąpiła już jako dojrzała i pewna kolejnych muzycznych kroków artystka. Bardzo dobrze przyjęty występ zapoczątkował już konkretne prace nad debiutanckim albumem, którego premiera przewidziana jest na 2023 rok. W lipcu 2022 r. Magica wróciła do Mrągowa już w towarzystwie swojego zespołu, gdzie zagrała autorski koncert ‘THIS IS MY TIME’ promujący świeżo wydany singiel z czerwca 2022 roku. Na scenie Klaudia to wulkan energii, muzykalność, bardzo dobry kontakt z publicznością co zawsze stanowi gwarancję udanego występu!

Największe inspiracje Klaudii to Lady Gaga, Shania Twain, Miley Cyrus, Pink oraz Beth Hart.

Prywatnie artystka jest kolorowym ptakiem, uwielbia zaskakiwać modą i posiada wielką kolekcję kapeluszy kowbojskich! Biegły angielski oraz wieczny uśmiech na twarzy artystki powodują, że widzowie od razu czują od Klaudii jej amerykańskie serce.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply