Kontrowersje związane z polskimi preselekcjami do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Kim jest Jann?

Nie ustaje szum medialny związany z polskimi preselekcjami eurowizyjnymi. Jann od samego początku był faworytem, który może reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Jury TVP stwierdziło inaczej, wyznaczając na reprezentantkę Blankę z jej banalną piosenką “Solo”. Tym samym głosy publiczności wystarczyły, żeby Jann zajął 2. miejsce. Kim jest młody wokalista?

Jak przyznaje sam Jann, przez ostatnie miesiące nabrał znacznie większej świadomości artystycznej, co słychać w jego najnowszym utworze. “Gladiator” to wyważone połączenie odwagi, pewności siebie, emocji oraz świeżego brzmienia.

Utwór jest autorską kompozycją Janna. Artysta odpowiada za warstwę tekstową i muzyczną singla, a przy produkcji numeru współpracował z Jeremiaszem Hendzlem. Piosence towarzyszy zaskakujące wideo, które artysta stworzył wspólnie z Adamem Romanowskim.

fot. materiały prasowe

Jann urodził się w Lublinie, a dorastał w Garwolinie. Jest synem Edyty i Jacka Rozmanowskich. Jest czwartym z ośmiorga rodzeństwa, ma dwie starsze siostry (Antoninę i Amelię), starszego brata (Macieja) oraz dwóch młodszych braci (Franciszka i Maksymiliana) oraz młodsze siostry (Zuzannę i Lenę).

W wieku 12 lat śpiewał w Operze Narodowej. Przez trzy lata uczęszczał do Szkoły Muzycznej w Garwolinie, której nie ukończył, gdyż w wieku 16 lat przeprowadził się wraz z rodzicami do miasta Newry w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował naukę w Flynn Performing Arts School. Następnie w latach 2018–2021 studiował wokal na londyńskiej uczelni BIMM. Obecnie mieszka w Warszawie.

5 listopada 2020 wydał debiutancki singiel “Do You Wanna Come Over?”. W 2022 wydał swój debiutancki minialbum pt. “Power”.

 

Leave a Reply