Blanka reprezentantką Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji

Blanka z utworem “Solo” będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Blanka Stajkow (ma polsko-bułgarskie korzenie) już w wieku 14 lat napisała swoją pierwszą piosenkę i wtedy zrozumiała, co jest jej drogą w życiu.

Zdolności muzyczne, taniec oraz język angielski rozwijała podczas pobytu w USA. Tam też występowała śpiewając z gitarą na sesjach Open Mic w różnych restauracjach i pubach w Los Angeles i Nowym Jorku, m.in. w klubie The Bitter End, gdzie zaczynała także Lady Gaga. Po powrocie do kraju kontynuowała realizację swoich muzycznych marzeń.

fot. materiały prasowe

Jako modelka próbowała także sił w 10. edycji “Top Model”, jednak nie przekonała do siebie jurorów. Przy okazji występu w programie wypuściła singel “Better”, który zanotował ponad 440 tys. odsłon. Z kolei na Instagramie wokalistkę obserwuje ponad 120 tys. fanów. 23-latka zwróciła uwagę szerszej publiczności występując w teledysku “Pijemy za lepszy czas” Smolastego, a plotkarskie media zastawiały się, czy z raperem łączy ją coś więcej niż praca.

Autorami nagrania są Maciej Puchalski, Mikołaj Trybulec, Bartłomiej Rzeczycki, Marcin Górecki, Blanka Stajkow (muzyka) oraz Blanka Stajkow i Maria Broberg (tekst).

 

3 odpowiedzi na “Blanka reprezentantką Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji”

Leave a Reply