Wiktor Okrój debiutuje albumem “To po prostu mój świat”

Wiktor Okrój od jakiegoś czasu udziela się w życiu artystycznym Krakowa. Twórca ma na koncie kilka wydanych zbiorów własnych tekstów. Niedawno artysta zadebiutował albumem zatytułowanym “To po prostu mój świat”.

“To po prostu mój świat” to debiutancka płyta Wiktora Okroja. Artysty, którego niewątpliwie określić można jako człowieka-orkiestrę – poetę, autora muzyki i książek poetyckich, społecznika aktywnie udzielającego się w środowisku (nie tylko artystycznym) rodzinnego Krakowa.

fot. materiały prasowe

“To po prostu mój świat” to niezwykły album młodego mężczyzny chorującego na dziecięce porażenie mózgowe, który jednak wychodzi poza ramy ograniczeń – podróżuje, nagrywa autorską muzykę, jako samouk wciąż rozwija swoje pasje.

Wiktor Okrój to człowiek niosący światło nadziei, mówiące – niezależnie od wszystkiego – „dam radę”, „wiem, że potrafię” – będąc przykładem siły i wewnętrznej mocy dla każdego z nas. Współpomysłodawcą płyty jest kompozytor i producent muzyczny Krzysztof Filus.

*****

Wiktor Okrój – urodzony  18.09.1990 w Krakowie, chorujący na porażenie mózgowe czterokończynowe. Jest autorem tekstów piosenek i autorem muzyki. Przygodę z pisaniem zaczął pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą usłyszał w  audycji Mariana Leśniewskiego Radio Truck w programie 1 Polskiego Radia w październiku 2006 roku. Uczestnik spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy  Polskich w Krakowie. Wydał trzy zbiory swoich tekstów: „Nie wiem dlaczego” Miniatura Kraków 2014, „Jestem takim samym człowiekiem” E-bookowo Będzin 2016,  „Przecież świat  nie jest taki”  E-bookowo Będzin 2018, To po prostu mój świat Moje piosenki E-bookowo Będzin 2021 i poezja naszych dni tom 2 Warszawa Borgis 2021.

Więcej informacji na temat artysty: www.w-okroj.pl

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Wiktor Okrój debiutuje albumem “To po prostu mój świat””

Leave a Reply