Marika prezentuje kolejny nowy singiel – “Leć”

Marika cyklicznie ujawnia kolejne nowe single z nadchodzącego albumu. Najnowszym jest utwór “Leć”.

Leć” to piosenka o odwadze i lęku. O tym jakim wyzwaniem jest zaufać drugiemu człowiekowi mając wcześniej doświadczenie zawodu. Jednak  „głębia przyzywa głębię” i druga osoba jest wciąż wielką tajemnicą, fascynującą przygodą, w którą pragniemy się rzucić.

Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest duet SARAPATA. Specjaliści od świeżych światowych brzmień. Efektem spotkania trójki artystów jest utwór o transowym hipnotycznym rytmie i frapującym tekście. Mocna taneczna elektronika.

fot. materiały prasowe

Prezentując co miesiąc kolejny singiel Marika odsłania płytę zatytułowaną „CYKL”. Składa się na nią kilkanaście utworów, które powstały podczas urlopu macierzyńskiego, na który artystka udała się 5 lat temu.

W listopadzie Marika zaprezentowała „PATATAJ”, w grudniu zaś „KURTYNY”. W styczniu pokazujemy „Leć”. Następny singiel ukaże się już w lutym.

Marikę, jako estradową postać (w warkoczykach) zapewne znają uczestnicy przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji.

Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Utwór ten stał się HIT-em i zaczęto o niej mówić „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu”. Marika wydała do tej pory 5 własnych, długogrających albumów, które były zauważone przez branżę muzyczną. Otrzymywała nominację do Fryderyków w kategoriach: „Nowa Twarz Fono-grafi”, „Album Roku Hip-hop / r’n’b”, „Hip-hop /r’n’b / reggae” i „Wokalistka Roku”. Była też nominowana do Superjedynki w kategorii: „Debiut Roku” i „Płyta Pop”.

 

Jedna odpowiedź do “Marika prezentuje kolejny nowy singiel – “Leć””

Leave a Reply