MARIKA z nowym singlem “EUFORIA”

“Euforia” to najnowsza propozycja Mariki. Piosenka jest efektem współpracy artystki z m.in. Kubą Karasiem.

W jednym kreatywnym punkcie spotkały się wrażliwości Mariki, Mimi Wydrzyńskiej (tekst, melodia), Agi Bigaj, i Kuby Karasia (muzyka). Tak powstała „Euforia”. Piosenka prawdziwa.

Jeśli pragniesz szczęścia drugiej osoby, musisz być wobec niej szczera/y. I pamiętaj, to nigdy nie jest proste. Ale tak bardzo warto!  No i życie jest zbyt krótkie, by uciekać przed sobą! Pytanie brzmi: czy zdążysz wydeptać do siebie ścieżkę?

fot. materiały prasowe

Marika jest artystką piszącą teksty piosenek oraz komponującą muzykę dla siebie, a także wielu innych artystów, również bardzo znanych nazwisk polskiej estrady. Ta charyzmatyczna artystka sceniczna od początku swojej drogi dała się poznać swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki.

Jako debiutantka zaczęła występować w małych klubach muzycznych z najlepszymi DJ-ami branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny i występować na nich, nie tylko w Polsce.

Marikę, jako estradową postać (w imponujących warkoczykach) zapewne znają uczestnicy przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech, czy Francji.

Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Utwór ten stał się HIT-em i zaczęto o niej mówić „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu”. Marika wydała do tej pory 5 własnych, długogrających albumów, które były zauważone przez branżę muzyczną. Otrzymywała nominację do Fryderyków w kategoriach: „Nowa Twarz Fono-grafi”, „Album Roku Hip-hop / r’n’b”, „Hip-hop /r’n’b / reggae” i „Wokalistka Roku”. Była też nominowana do Superjedynki w kategorii: „Debiut Roku” i „Płyta Pop”.

Anonsując swoją nową płytę, Marika ma konkretny wydawniczy plan. Zapewnia, że co miesiąc będzie publikować kolejny premierowy singiel, zapowiadający całą płytę, a do każdego z singli będzie publikowany nowy teledysk, czym zamierza podgrzewać atmosferę wydawniczą.

 

Marika prezentuje kolejny nowy singiel – “Leć”

Leave a Reply