18. urodziny zespołu Muchy. Obejrzył koncertowy klip do utworu “Szaroróżowe”

Zespół Muchy pod koniec 2022 roku świętował 18-lecie funkcjonowania na rynku muzycznym. Z tej okazji grupa wypuściła wyjątkowy klip do piosenki “Szaroróżowe”, składający się z fragmentów koncertu, który odbył się w minionym roku w poznańskim klubie TAMA.

26 listopada w poznańskim klubie TAMA odbył się okazjonalny koncert uświetniający obchody “pełnoletności” zespołu. Pamiątką z wydarzenia jest z kolei wideoklip do utworu “Szaroróżowe”, który przedstawia fragmenty prób oraz samego koncertu.

fot. materiały prasowe

“Szaroróżowe” to ostatni długogrający materiał zespołu Muchy, którego premiera odbyła się wczesnym latem 2021 roku. Wydawnictwo bardzo szybko zdobyło sympatię słuchaczy i zyskało uznanie branży muzycznej.

Najdobitniejszym tego dowodem jest przyznana rok później nagroda Fryderyk za Album Roku w kategorii Rock. Pod koniec 2022 z kolei odbył się okazjonalny koncert, podczas którego zespół świętował 18 lat obecności na polskim rynku muzycznym. Wydarzenie zostało uświetnione obecnością znakomitych gości, m.in. Lecha i Bożeny JanerkiKrzysztofa Zalewskiego oraz muzyków, którzy występowali w składzie zespołu przez całe 18 lat, od roku 2004. Koncert miał szczególny wymiar także za sprawą publiczności, która przyjechała z całej Polski i przygotowała na ten wieczór specjalne akcje fanowskie.

Koncert podsumowywał i zamykał niemal dwuletni okres działalności zespołu, związany z albumem „Szaroróżowe”.

 

 

Leave a Reply