Anowa prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Soya Barista” [RECENZJA]

Na początku roku ANOWA zaprezentowała nowy singiel „Soya Barista”, który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu artystki. Przewijający się motyw spienionego mleka obrazuje złość po kłótni kochanków.

Soya Barista” to jeden z najciekawszych muzycznie utworów, jakie dotychczas zaprezentowała Anowa. Kompozycja została świetnie przygotowana, co potwierdzają starannie zaaranżowane instrumenty, w tym kwartet smyczkowy, który wydobywa z piosenki pewną szlachetność. Przy tej okazji należy wyróżnić Karo Glazer, kolejny raz pokazującej całą paletę pomysłów, składających się tym razem na ten singiel. Zresztą Karo jest nie tylko współkompozytorką, ale także producentką muzyczną, co miało bezpośrednie przełożenie na to, jak ten utwór się prezentuje.

fot. Beata Synkiewicz

A wydaje się on bogaty brzmieniowo, choć w żaden sposób artystka nie starała się go przeforsować muzycznie. Wręcz przeciwnie. Czuć w tym odpowiednie wyważenie i staranne dopracowanie całości. Przy tym piosenka ma swoją płynność, ładnie rozciągniętą melodykę, co sprawia, że po prostu dobrze się jej słucha. Anowa mogła pokazać też swój ciepły, dobrze dopasowujący się do całości głos, który na swój sposób staje się znamienny dla tej propozycji. Warto też dodać, że mocnym punktem jest pełen ciekawych odniesień, metaforyczny tekst “Soi Baristy“, który obok poprzedniego singla (“Pyza”) staje się najlepszym jak dotąd przystankiem na drodze artystycznej, prowadzącej nas do debiutanckiego albumu artystki. To opowieść pełna kobiecej wrażliwości, która być może nie trafi do każdego, ale przecież nie o to chodzi, żeby się komuś przypodobywać, a zwyczajnie robić swoje. Wtedy ma to sens. Utwór z klasą.

*****

Niebanalny tekst i niebanalna melodia są tym razem opakowane w mniej popową, a bardziej alternatywną aranżację, zahaczającą momentami o stylistykę jazzową. Z pewnością to zasługa producentki muzycznej Karo Glazer, z którą artystka współpracuje już od jakiegoś czasu. Tym razem dostaliśmy energetyczną kompozycję debiutującej artystki, będącą kolejną, nieco inną odsłoną jej twórczości.

 

Przypomnijmy, że płyta Anowej, która ukaże się 13 marca, zawierać będzie aż 15 utworów.

W tym kontekście „Soya Barista” wprowadza zupełnie inny obraz artystki – brzmi jak obietnica bardzo różnorodnego i zaskakującego krążka.

Słuchaj utworu “Soya Barista” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/anowasoyabarista

 

fot. okładka singla

Leave a Reply