Tadeusz Olchowski z albumem “Tadek”. Posłuchaj singla “Piosenka bezlitosna Tadek”

Po 40 latach działalności artystycznej przyszedł czas na fonograficzny debiut Tadeusza Olchowskiego. Singlem promującym pierwszy album artysty zatytułowany “Tadek” została “Piosenka bezlitosna Tadek”.

Album „Tadek”, na którym znajduje się 13 piosenek, to w pełni autorska płyta Tadeusza Olchowskiego – autora tekstów, kompozytora i aranżera całego materiału. Po ponad czterdziestu latach na scenie nadszedł wreszcie czas na fonograficzny debiut!

fot. materiały prasowe (Jerzy Dziedziczak)

Tadek” to uniwersalne, choć bezkompromisowo szczere i autoironiczne spojrzenie na życie podane z perspektywy dojrzałego faceta, który w CV kolekcjonuje wzloty i upadki. Piosenki są w stanie w dużej mierze poruszyć wrażliwą strunę duszy tych pamiętających czasy bez internetu w internacie. To dorosły materiał – sam twórca najczęściej używa przymiotnika „gorzki” – w którym, nie szukając wysilonego piękna, znajdziemy jednak garść pełnej zdrowego cynizmu słodyczy.

*****

Autor płyty „Tadek” może pochwalić się wieloma muzycznymi osiągnięciami – za tekst do utworu „Janusze” otrzymał w 2018 roku w konkursie „Piosenka na 100” nagrodę ZAiKS-u i Polskiego Radia. Jego inne sukcesy to między innymi Nagroda Brązowego Kamertonu na I Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton 2021, Srebrny i Złoty Klucz zdobyte na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” czy wyróżnienie Laureata Złotej Piątki na 38. Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2018.

“Muzyka w moim życiu była od kiedy tylko pamiętam… Ta fascynacja dźwiękiem i słowem sprawiła, że wbrew różnym okolicznościom zdałem skutecznie egzaminy na Wydział Wychowania Muzycznego zielonogórskiej WSP. Tam też ze studencką muzyczną grupą PLUS graliśmy radośnie własne piosenki, które zawiodły nas dwukrotnie na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i koncerty Debiuty Festiwalu w Opolu.” – jak wspomina Tadeusz Olchowski

Album “Tadek” można zakupić na oficjalnej stronie artysty: https://www.tadeuszolchowski.pl/coming-soon-03

 

Leave a Reply