Marcin Kajper prezentuje winylowe wydanie albumu “Elevator Music”

Długo wyczekiwana winylowa wersja albumu “Elevator Music” saksofonisty Marcina Kajpera jest już dostępna. W sprzedaży pojawiło się tylko 300 sztuk tego wydania.

Album „Elevator music”, to pełna lirycznych dźwięków przede wszystkim saksofonów i fletu Marcina Kajpera, ale także innych instrumentów, takich jak bas Marcina Pendowskiego, klawisze Kamila Barańskiego, instrumenty perkusyjne, na których gra Adam Lewandowski, a także bębny Tomasza „Harrego” Waldowskiego. Nie zabrakło też znakomitych gości, czyli Patrycjusza Gruszeckiego, Nathana Williamsa i Rafała Dubickiego na trąbce, Piotra Matuszczyka na klawiszach. Michała Sołtana na gitarze, Jarka Kaczmarczyka na saksofonie sopranowym. Na płycie znajdziemy 11 utworów.

fot. Maciej Błaszkowski

Marcin Kajper to saksofonista tenorowy, altowy, sopranowy, multiinstrumentalista, aranżer, muzyk sesyjny. W roku 1998 rozpoczął dalszą edukacje na Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu prof. Zdzisława Nowaka, którą kontynuował w klasie saksofonu prof. Jerzego Jarosika na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W swojej karierze artystycznej zadebiutował w orkiestrze Zbigniewa Górnego.

Występował z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej. Współpracował z artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak: Andrzej Przybielski, Zdzisław Babiarski, Piotr Biskupski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Wrombel, Filip Wojciechowski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Marcin Pendowski. Jak również z zespołami – Strefa Zero, Samhokin Band, The Ślub, Switch On Quintet, Mamarytmia, Sinatra Project, Wolny Band, Wojtek Korda. W roku 2006 zdobył wyróżnienie solistyczne na festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu.

Od wielu lat współpracuje z big bandami poznańskimi jako solista instrumentalny. W 2008 roku z zespołem Switch On Quintet zdobył Grand Prix na festiwalu jazzowym w Siofók (Węgry) i z tym samym zespołem znalazł się w ścisłej czołówce zespołów na festiwalu jazzowym w Usti nad Łebą (Czechy). Jako instrumentalista solowy zdobył pierwsze miejsce siódmej edycji konkursu w Szczecinie – „Zmagania Jazzowe”. Z Quintetem Macieja Fortuny zajął drugie miejsce na festiwalu jazzowym dla młodych muzyków w Krakowie – Jazz Juniors 2008.

Od roku 2012 na stałe współpracuje z gitarzystą, kompozytorem i wokalistą Rayem Wilsonem, który zastąpił Phila Collinsa w zespole Genesis. Owoce ich wspólnego grania to nie tylko koncerty w Polsce i na całym świecie, ale również nagranie w 2013 roku w kooperacji z Polskim Radiem płyty zatytułowanej „Chasing Rainbows”, zawierającej 12 utworów utrzymanych w typowym brzmieniu brytyjskiego rocka.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply