Szymon Pejski prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Koniec” [RECENZJA]

“Koniec” to nowy singiel Szymona Pejskiego, który zwiastuje jego drugi album. Do premierowego utworu powstał teledysk.

Nie da się ukryć, że premierowy utwór “KoniecSzymona Pejskiego ma wymowny charakter. To piosenka, w której wokalista uwypuklił uniwersalny przekaz, choć od strony czysto artystycznej można uznać ją za otwarcie jakiegoś nowego etapu. Ma to więc symboliczne znaczenie, bo od debiutanckiego albumu artysty minęły już dwa lata. Tym razem Szymon wychodzi z propozycją, w której bardziej świadomie określa swoją wizję muzyczną. Z jednej strony zwraca uwagę doskonała realizacja, a z drugiej melodyjna, nieco organiczna kompozycja (współtwórcą był Łukasz Gorczyca), będąca punktem wyjścia do całej opowieści.

fot. okładka singla

Utwór jest całkiem przystępny, a kilka zawartych w nim pomysłów sprawia, że staje się on również porywający w swojej wyszukanej specyfice. Stąd znajdziemy tu namiastkę vintage’owego klimatu, podkreślającego koloryt starannie zaaranżowanych instrumentów, które ożywiają klimat tej propozycji. Pewne elementy zostały ładnie uwypuklone, dzięki czemu nie dostaliśmy banału, który w jakiś sposób niwelowałby artyzm w niej zawarty. Nie jest to jednak utwór, który próbuje uciekać w stronę alternatywnego grania. Wręcz przeciwnie. To zupełnie bezpretensjonalny numer poprockowy (z podtekstem bluesowym), który śpiewa się sam po kilkukrotnym przesłuchaniu. Napisać taki kawałek, to też jest nie lada sztuka.

Koniec” to w pewnym sensie nowy początek, który z pewnością nie zdradza jeszcze zbyt wiele odnośnie dalszych poczynań Szymona Pejskiego, ale pokazuje póki co całkiem obiecujący kierunek.

*****

Dwa lata po wydaniu debiutanckiego albumu “Piosenki o miłości”, Szymon Pejski prezentuje singiel “Koniec”, zapowiadając drugi w swojej solowej karierze album długogrający.

Piosenka „Koniec” to utwór, z którym każdy mógłby się zidentyfikować na jakimś etapie życia. Opowiada o końcu romantycznej relacji między dwojgiem ludzi, ale jej treść można rozumieć też szerzej, odnosząc się do wielu rzeczy, których koniec jest dla nas trudny. Utwór opowiada też o tym, że czasem ciężko nam ten koniec zaakceptować i próbujemy go wyprzeć – mówi Szymon Pejski o singlu.

Ja myślę, że to jest ok, że to taka faza, którą musimy przejść, kiedy coś w naszym życiu dobiega końca – dodaje.

Dość przewrotnie “Koniec” jest zaledwie muzycznym początkiem tego, co czeka nas na nadchodzącej płycie Szymona. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada Szymon Pejski i Łukasz Gorczyca zaś autorem tekstu i producentem jest sam Szymon. Teledysk do utworu został zrealizowany na ulicach Warszawy i okolic. Wystąpili: Szymon Pejski i Julia Iwańska.

*****

Szymon Pejski to pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów (również do filmów), który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown.

Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Po debiucie na KFPP w Opolu przez kilka lat koncertował wspólnie z Jackiem Moore’m w projekcie Gary Moore Tribute Band, a od stycznia tego roku jest wokalistą zespołu Chłopcy z Placu Broni.

W 2020 r. Ukazała się debiutancka płyta Szymona pt. “Piosenki o miłości” a w chwili obecnej artysta pracuje nad drugim solowym krążkiem, którego zwiastunem jest utwór zatytułowany “Koniec”. Singiel jeszcze przed premierą zyskał uznanie takich stacji radiowych, jak między innymi: PR Jedynka, RDC, Radio Rzeszów, Radio Kielce, Radio Opole, Radio Łódź czy Radio Gniezno.

Posłuchaj w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/szymonpejskikoniec

 

Leave a Reply