BAiKA powraca z nowym utworem “Towarzyskość”

“Towarzyskość” to nowa propozycja zespołu BAiKA, do której powstał wyjątkowy teledysk.

Piosenka porusza problem autocenzury, lęku przed swobodną wypowiedzią, co w dłuższej perspektywie prowadzić może do alienacji, poczucia samotności, które to poczucie staje się palącym problemem naszych czasów.

Duet BAiKA tworzą kompozytor i instrumentalista Piotr Banach oraz wokalistka Katarzyna ‘Kafi’ Sondej. Po projektach Indios Bravos i Ludzie mili, Banach powołał do życia BAiKĘ. 9 lutego 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta pt. “Byty zależne”.

fot. materiały prasowe

“Halo? tu Kaficzek”. Witam się z Państwem cytatem z naszej najnowszej piosenki. Mam nadzieję, że zaskoczy Was ta premiera równie pozytywnie, jak mnie Wasze życzenia w tym roku. [teraz odrobinka prywaty] Jestem zdumiona, ale szczęśliwa, że tylu ludzi tak dobrze o mnie myśli i tak mądrze i pięknie mi życzy, bardzo Wam dziękuję ❤ A słowem o piosence “Towarzyskość” napiszę jeszcze, że wszystko wymyślił, nagrał, zmiksował Piotr Banach, teledysk zrealizował Bartosz Niemy Stróżyński a tekst napisałam sobie ja. Proszę, oto pierwsza, większa część mojego urodzinowego tortu, będą kolejne, w ratach 😉 smacznego” Kafi

 

Leave a Reply