IVVA prezentuje EPkę “This Album Does Not Exist”

Warszawska wokalistka Aga Masny tworząca jako IVVA wydała mini album “This Album Does Not Exist”.

IVVA nagrała i wyprodukowała EPkę w całości w domowym zaciszu, łącząc gitarę i ukulele z elektronicznymi brzmieniami oraz swoim słodkim pełnym emocji głosem. Efektem jest zróżnicowana płyta, na której znajdziemy zarówno utwory spokojne (nastrojowy “Lover”) jak i energiczne (wpadająca w ucho “My new mantra”). Punktem wyjścia dla jej muzyki są zarówno ciekawe brzmienia, które odkrywa manipulując nagraniami audio z telefonu (w “Skill of Love” gwizdanie partnera Ivva przerobiła w całkowicie nowy instrument), jak i utwory powstające na łóżku z gitarą.

fot. materiały prasowe

 

Muzyka została wzbogacona o element wizualny. Teledysk do utworu “Lover” został wyprodukowany samą artystkę jedynie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.

Twórczość IVVA porównywana jest czasem do muzyki celtyckiej, a także do artystek takich jak: Agnes Obel, Susanne Sundfør lub Björk. Na jesieni ubiegłego roku ukazał się debiutancki singel “Witches Song” wraz z teledyskiem, a latem 2022 wydany został utwór “Surfskate Babe”, który trafił na playlistę redakcyjną Spotify “Fresh Finds Polska”.

 

 

Leave a Reply