Szpaku łączy siły ze zwycięzcami Eurowizji Kalush Orchestrą

Zwycięzcy Eurowizji 2022, Kalush Orchestra, prezentują nowy singiel nagrany we współpracy z raperem – Szpaku.

„Nasze Domy” to piosenka o bólu i zmaganiach odczuwanych przez Ukraińców, z niepodważalnym przesłaniem nadziei i wiarę w zwycięstwo naszych wschodnich sąsiadów. Kalush Orchestra szykują się obecnie do występu na tegorocznej gali MTV EMA, która odbędzie się 13 listopada w Düsseldorfie.

Szpaku komentuje współpracę: „Pomysł na ten utwór zrodził się w mojej głowie, gdy wyobrażałem sobie wojnę w Ukrainie. Chociaż wszyscy żyjemy teraz w strachu przed tym, co rozpętała Rosja, Bóg o nas nie zapomni, a dobro na pewno w końcu zwycięży”.

fot. materiały prasowe

Szpaku i Kalush Orchestra po raz pierwszy spotkali się w gdańskim studiu, gdzie napisali utwór. Szybko łapiąc wspólny vibe, dzięki niezrównanej chęci tworzenia, podczas burzliwej sesji artyści stworzyli „Nasze Domy” w ciągu zaledwie jednego dnia. 

„Na początku myślałem, że będzie to trudne ze względu na barierę językową”, wspomina Szpaku, „ale towarzyszyła nam niesamowita atmosfera i natychmiast się zrozumieliśmy. Teraz możecie usłyszeć, co z tego wyszło”.

Podczas tegorocznej europejskiej trasy, Kalush Orchestra wystąpili w Polsce więcej razy niż w jakimkolwiek innym kraju. Za każdym razem czuli niesamowite wsparcie ze strony Polaków. Najnowsza piosenka ze Szpakiem jest kolejnym dowodem i przesłaniem solidarności między naszymi krajami i ich mieszkańcami w tym trudnym czasie. 

Lider zespołu, Oleh Psiuk, mówi: „Przedstawili nas sobie nasi menedżerowie, którzy od dawna są przyjaciółmi. To po prostu musiało nastąpić. Ta energia, którą czuliśmy i piosenka, którą wspólnie stworzyliśmy, odzwierciedla uczucia Ukraińców i Polaków. Nie chcemy mówić zbyt wiele, po prostu posłuchajcie «Naszych Domów» i poczujcie to, co chcieliśmy przekazać”.

„Wierzę, że to bardzo ważna piosenka i mam nadzieję, że stanie się kolejnym pomostem między naszymi krajami. Polską i Ukrainą”, dodaje Szpaku.

Kalush Orchestra są obecnie w połowie pierwszego tournée po Ameryce Północnej. Tuż po zakończeniu trasy grupa wystąpi na gali MTV EMA.

 

Leave a Reply