Indie pop w najlepszej odsłonie. Tappahall prezentuje nowy utwór “Nonexistent” [RECENZJA]

Nonexistent” to premierowy singiel indie popowego zespołu Tappahall, do którego powstał stylowy teledysk.

Nowa propozycja zespołu Tappahall pokazuje, że pop może być niebanalny, świeży i powinien czerpać z tego wszystkiego, co już gdzieś słyszeliśmy, ale w sposób w pełni świadomy. Nienachalna forma kompozycji “Nonexistent” nosi w sobie znamiona lekkości, odpowiedniego wyważenia instrumentalnego, ale też autentyzmu. W tym przypadku wykonanie utworu od strony technicznej także ma duże znaczenie, bo bez tego, nie udałoby się pokazać jego pełnego kolorytu. Na pierwszy plan wysuwa się więc fajny groove, który prowadzi ten kawałek, nadając mu przyjemnej pulsacji.

fot. materiały prasowe

Dlatego zabawa formą w ich przypadku bywa imponująca, choć zespół czerpie w sposób możliwie minimalistyczny z różnych możliwości wypowiedzi artystycznej. Stąd odniesienia do indie popu, a ściślej rzecz ujmując do twee popu nie są w ogóle naciągane (tutaj przychodzą skojarzenia choćby z grupą Architecture in Helsinki). Do tego dochodzi klimatyczny, podszyty słońcem, pozytywny vibe i słodka (ale nieprzesłodzona) melodia, która staje się główną siłą napędową tego utworu.

Gdyby odrzucić wszystkie elementy, wynikające z rozkładania tej propozycji na czynniki pierwsze, to dostaliśmy kawałek, który po prostu świetnie brzmi, bez kompleksów wychylając się ponad przeciętność, nie tylko na polskim rynku muzycznym. Być może to zasługa masteringu Randy’ego Merrilla, a może po prostu panowie bez kompleksów patrzą na to, co dzieje się w muzyce. Choć pewnie takie dźwięki zwyczajnie grają im w duszy, co znalazło swój upust w utworze “Nonexistent“. W przypadku Tappahall muzyka nie ma granic i to jest wartość, której nikt im nie może odmówić. Dobrze buja, rozpromienia, bezpretensjonalnie tworząc pogodny nastrój. Czekamy na więcej, choć to więcej wydarzy się już za chwilę.

*****

Nonexistent” – niezależny popowy hit z nutą letniej nostalgii. Historia uczucia między dwojgiem młodych ludzi, którzy spotkali się w niewłaściwym czasie i miejscu. Utwór wyprodukowany przez zespół w domowym studiu, a masterowany przez Randy’ego Merrilla (również Harry Styles, Coldplay, Justin Bieber, Imagine Dragons, Taylor Swift).

Nonexistent“ zebrał doskonałe recenzje zarówno wśród branży jak i publiki. Singiel został doceniony przez edytorów Spotify, dodając go na dwie oficjalne playlisty z czego jedna była wyróżniona oficjalnym zdjęciem zespołu (Fresh Finds Polska).

Tappahall – indie popowy band z Warszawy. Czwórka przyjaciół z Polski, którzy zawsze starają się wprowadzić Cię w groove.

Muzyka, którą tworzą to mix indie rocka, synth popu i elektroniki na światowym poziomie. Grupa działa od blisko czterech lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i zaskakujące aranże połączone z multiinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Zespół przywiązuje dużą uwagę do estetyki i spójności contentu, a pomimo bycia w pełni niezależnym zespołem udaje się im nawiązywać relacje z topowymi w branży profesjonalistami. Wychodzą z założenia, że tą drogą są w stanie osiągnąć pożądany efekt zarówno dla muzyki, jak i dla wspierającego jej contentu.

Grali m.in. na SOFAR Warsaw i New Pop Festival jako, najlepszy młody artysta z regionu.

 

Jedna odpowiedź do “Indie pop w najlepszej odsłonie. Tappahall prezentuje nowy utwór “Nonexistent” [RECENZJA]”

Leave a Reply