O relacjach w stylu retro. Arkadiusz prezentuje utwór “Uśpieni”!

Arkadiusz Borzdyński, wokalista występujący jako ARKADIUSZ, zaprezentował singiel „Uśpieni” – utwór retro, ale w nowoczesnej odsłonie.

Ubiera się i śpiewa jak z lat 50. XX wieku. Finalista „Szansy na Sukces” mówi, że dziś ludzkość „błądzi we mgle”.

Kocham wszystko co retro. Nie tylko ubrania, swój retro rower i muzykę, ale także i przede wszystkim relacje międzyludzkie. Te prawdziwe, namacalne relacje w stylu „retro”, czyli bez sztucznej bariery pod postacią np. smartfonów czy mediów społecznościowych. Te kwestie poruszam w najnowszym utworze – mówi ARKADIUSZ o singlu pt.: „Uśpieni”, który od 31 października dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych.

fot. materiały prasowe

Utwór „Uśpieni” powstał we współpracy z wytwórnią muzyczną Delphy Records i jest zapowiedzią mini albumu – „RetroSpekcja”. Do współtworzenia piosenki zaproszony został producent muzyczny Swiernalis, z kolei za tekst i warstwę melodyczną odpowiadał sam ARKADIUSZ. Wokalista w utworze nawiązuje do uczucia samotności oraz trudności, z jakimi borykają się ludzie w dzisiejszych czasach, w kwestii budowania więzi i relacji z innymi osobami.

Żyjemy w świecie przesytu technologii, borykamy się z samotnością, trudno jest nam wyjść z domów, oderwać się od smartfonów, a już na pewno otworzyć się przed drugim człowiekiem” – tłumaczy Borzdyński. – Ludzie w obecnych czasach błądzą jak we mgle, jakby byli… uśpieni. – mówi.

*****

ARKADIUSZ, właściwie Arkadiusz Borzdyński, to 29-letni wokalista z Warszawy, aktor, choreograf, tancerz i wirtuoz pianina. Występował w takich musicalach jak „Gorączka Sobotniej Nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa w Warszawie, „Pretty Woman” w Teatrze Muzycznym w Łodzi czy „West Side Story” w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

– Scena to mój drugi dom, spędzam na niej bardzo dużo czasu – głównie  w teatrze muzycznym, gdzie wcielam się w role. Jednak wychodzenie do ludzi z własną twórczością, to dla mnie zupełnie inny wymiar – mówi artysta. – Tu już nie zakładam żadnej maski. Podaje jak na dłoni swoje teksty, własną wrażliwość. Ten rodzaj relacji z publicznością jest nie do zastąpienia – dodaje.

*****

Uśpieni” to nie pierwszy singiel ARKADIUSZA. Na początku marca 2022 artysta opublikował piosenkę pt.: „Klepsydra”, do której powstał także autorski teledysk. Arkadiusz jest również właścicielem studia wokalnego Czarno na Białych, w ramach którego rozwija przyszłe pokolenie wokalistów.

 

Leave a Reply