Specjalne wydanie albumu “Zabawa” Krzysztofa Zalewskiego

“Zabawa BOKS” to specjalne wydawnictwo pod Krzysztofa Zalewskiego. To nowa edycja albumu “Zabawa”, zawierająca 5 dodatkowych utworów.

Jak sugeruje nazwa – na wydanie składa się pudełko, które oprócz CD zawiera kolekcjonerskie gadżety: przypinkę, naklejki, zapach do auta oraz pocztówkę. To także symboliczne podsumowanie i zamknięcie w boksie ostatnich dwóch lat aktywności artystycznej Krzysztofa Zalewskiego.

fot. okładka płyty

Kochani!

Przed Wami „Zabawa BOKS”! Otwieramy dziś możliwość zakupu w preorderze, więc zdradzamy szczegóły 🙂 Zaraz wyjaśnię, dlaczego zdecydowałem się na reedycję „Zabawy” i co ją różni od oryginału, ale najpierw – jeśli pozwolicie – naszkicuję tło całej historii.

„Zabawę” zacząłem nagrywać tuż przed pandemią, w nieco innym świecie. Rezerwowaliśmy już wielkie hale na spektakularną trasę koncertową i nagle trach! Świat się zatrzymał, pochowaliśmy się wszyscy w domach, a wizja koncertów, jak i istnienie całej naszej muzycznej branży stanęły pod znakiem zapytania. Życie stało się nieco abstrakcyjne.

Postanowiłem jednak, że skoro powiedziało się „a”, to trzeba powiedzieć też „b”. Skończyłem nagrania, nakręciliśmy teledyski i płyta ukazała się w samym środku pandemii – 18 września 2020. Z wielkiej trasy udało nam się zagrać jeden koncert promocyjny zanim kluby zostały zamknięte do odwołania. Po takim starcie nie liczyłem już na wiele. A jednak.

Przez te dwa lata, które upłynęły od premiery spotkałem się z Wami prawie 200 razy na koncertach, „Zabawa” zebrała sporo nagród, miałem okazję wystąpić w dwóch filmach i serialu (ten ostatni jeszcze przed premierą), nagrać muzyczną suitę „Szewcy” z mistrzem Budyniem oraz kryminalny audiobook. Nagrałem też „Kolorowy wiatr” i „Wilka” ze Smolikiem, „Nie będzie romansu” z Marysią Dębską, „Francuskie filmy” z Pezetem, master klasę o tym jak grać solo acty czy pojawiłem się na kilku płytach kolegów i koleżanek jako gość. Wziąłem udział w akcji Kayax XX Rework, zagrałem hołd dla Beatlesów z super grupą, współtworzyłem Męskie Granie 2022, nagrałem MTV Unplugged oraz zagrałem kilka telewizyjnych występów – w tym własny, prawie dwugodzinny koncert ze znakomitymi gośćmi na Earth Festivalu.

Właśnie wróciłem z wakacji i dopiero z dystansu – dzięki przerwie w pracy, zobaczyłem ogrom dobra, który mnie przez te dwa lata spotkał… Zbieram się do pisania nowych piosenek. Ale zanim to nastąpi, chciałbym jakoś podziękować Wam, że byliście ze mną przez te ostatnie dwa lata, chciałbym móc uczcić z Wami ten wyjątkowy czas, postawić kropkę i stworzyć cezurę, dzięki której będę mógł iść w nowe, nieznane rejony. Stąd pomysł reedycji płyty. W pudełku “Zabawa BOKS”, znajdziecie przypinkę „Tańcz!”, naklejki, pocztówkę (każdą podpisałem), zapach do auta, a także 5 piosenek, których nie ma w wersji pierwotnej.

Do tego huczne pożegnanie z tym materiałem na Torwarze 17 grudnia, gdzie mam nadzieję spotkamy się wszyscy. Tam – niespodzianek ciąg dalszy.

Do zobaczenia! Ściskam z całej siły! Wasz K.Z.

Lista utworów na “Zabawa BOKS”:
1. Zabawa
2. Annuszka
3. Dystans
4. Oddech
5. Lustra
6. Tylko nocą
7. Wszystko będzie dobrze
8. Na apatię
9. Szpieg
10. Ojcowie
11. Grzeczny bądź
12. Zabawa Catz’n’dogz remix
13. O Tobie myśł
14. Wilk
15. Francuskie filmy
16. Tylko nocą feat. Natalia Szroeder (Live)

 

Leave a Reply