Wiktor Dyduła z balladą “Santorini”

“Santorini” to pierwsza ballada w wykonaniu Wiktora Dyduły, kojarzonego do tej pory z bardziej energetycznych, gitarowych utworów.

Wiktor Dyduła od czasu zeszłorocznego debiutu regularnie dostarcza słuchaczom swoje autorskie kompozycje. Sukces singli „Dobrze Wiesz, że Tęsknię” i „Koło Fortuny” ugruntowały go jako jednego z najbardziej obiecujących debiutantów. Choć do tej pory Wiktor raczył nas utworami przepełnionymi energią, tym razem postanowił otworzyć się na nieco inny, spokojniejszy kierunek, czego efektem jest wydana właśnie ballada „Santorini”. Jak przyznał sam wokalista, utwór powstał już jakiś czas temu, jednak długo czekał na swój właściwy moment.

fot. materiały prasowe

 

Każdy ma swój szum morza, który jest sentymentalnym dźwiękiem przeszłości. Piosenka „Santorini” jest takim moim osobistym „szumem”, którym od dawna chciałem się podzielić. Piosenka powstała około 3 lata temu i czekała w szufladzie, aż nadejdzie jej przypływ. Mam nadzieję, że udało mi się przekazać emocje, które mi wtedy towarzyszyły, bo był to dla mnie ważny czas. – zdradził Wiktor.

Do utworu powstał także visualiser, którego autorką jest ukraińska artystka Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni 6 edycji programu „Mam Talent!”, malująca obrazy z piasku.

 

Leave a Reply