Marcin Maciejczak z nowym utworem “gasnę”. Zapowiedź EPki

“gasnę” to drugi singiel zapowiadający EPkę “hypno” Marcina Maciejczaka, która ukaże się już 25 listopada.

Najnowszy singiel, podobnie jak pierwszy utwór „tylko świat” wydany pod koniec września, konsekwentnie realizuje zapowiedź nowego kierunku muzycznego, zapowiedzianego jakiś czas temu. Wszystkie nowe utwory Marcina powstały przy współpracy z Chloe Martini, tworzącą w Warszawie i Londynie producentką muzyczną, odpowiedzialną za produkcje takich artystów jak m.in. KWAYE czy Rosalie.

fot. materiały prasowe

Tekst „gasnę” przywołuje dwie równoległe rzeczywistości. Choć główną treścią jest wspomnienie zamkniętej już relacji, to przed oczami mamy zimny las. Nieśmiałe dźwięki dochodzą do nas jakby z pogrążonego w zimowym śnie gniazda węży. Artysta odnajduje w nim jednak spokój wynikający z faktu, że wszystko już się wydarzyło:

– Dopóki mamy siłę walczyć, bierzemy aktywny udział w wydarzeniach. Gorzej, gdy świat zaczyna się toczyć bez naszego udziału, a my godzimy się na ten stan rzeczy. W pustce odnajdujemy spokój i poczucie bezpieczeństwa, a wołanie o pomoc jest już tylko echem – mówi Marcin o swoim najnowszym singlu.

Do utworu powstał visualiser, przy którego realizacji Marcin współpracował z reżyserem i fotografem Maciejem Nowakiem.

 

 

2 odpowiedzi na “Marcin Maciejczak z nowym utworem “gasnę”. Zapowiedź EPki”

Leave a Reply