Natalia Nykiel ambasadorką ważnej kampanii

Kampanię „Normalne, że ich dotykam” promuje spot w duchu „body positive”, w którym Natalia Nykiel zachęca dziewczyny do badania swoich piersi. Specjalnie w ramach akcji artystka napisała piosenkę o akceptacji i poznawaniu własnego ciała.

Kampania „Normalne, że ich dotykam” skierowana jest do nastolatek. Jej celem jest zaszczepienie prozdrowotnych postaw wśród dziewczyn od 16. roku życia. W ramach kampanii ekspertki przeprowadzą lekcje samobadania piersi w 100 szkołach w całej Polsce.

Podczas zajęć przekażą uczennicom niezbędną wiedzę na temat poznawania własnych piersi, które powinno stać się zdrowym nawykiem każdej kobiety. Ambasadorką kampanii została wokalistka Natalia Nykiel, która specjalnie nagrała utwór zachęcający do samoakceptacji i poznawania swojego ciała.

fot. materiały prasowe

Według badań aż 95% dziewcząt w wieku 14-16 lat oraz 58% młodych kobiet w wieku 19-25 lat nigdy nie uczestniczyło w zajęciach dotyczących profilaktyki raka piersi1. Nastolatki wstydzą się nie tylko dotykać swoich piersi, ale nawet rozmawiać o nich. Wspólnie z partnerami merytorycznymi – Fundacją Rak’n’Roll i Kliniką Ginekologiczną Gini – artystka chce to zmienić, dlatego startuje z kampanią edukacyjną, w którym zwraca uwagę, że dotykanie swoich piersi, to ważny element troski o siebie i o swoje zdrowie.

 

Leave a Reply