Damian Luber prezentuje nowy utwór “Ostre tango” [RECENZJA]

Damian Luber zaprezentował kolejny nowy utwór, który jest zapowiedzią jego nowego albumu. Do singla “Ostre tango” powstał intrygujący teledysk.

Ostre tango” to kolejny singiel, który odkrywa rąbka tajemnicy nad jakim materiałem pracuje obecnie Damian Luber. Artysta pozostaje wierny sobie, stawiając na rockowo-bluesową, a przy okazji bardziej piosenkową formę muzyczną. Tym razem Damian odsłonił jeszcze czytelniejszą melodykę, która w sposób wyraźny podkreśla przebojowy charakter nowej propozycji. Żywe brzmienie stanowi jej kwintesencję, stawiając utwór w kontrze do tego wszystkiego, co obecnie stało się modne w głównych nurtach muzycznych. W twórczości wokalisty wciąż więc pulsują klasycznie rozpisane dźwięki gitar, a w tym przypadku także banjo.

fot. materiały prasowe (okładka singla)

Za wszystkie instrumenty odpowiada oczywiście sam Luber, tak jak zresztą za wszelkie pomysły związane z samym utworem. To od początku do końca jego wizja artystyczna, której brakuje jedynie większej świeżości. Być może oddanie komuś innemu produkcji muzycznej sprawiłoby, że wartość samej kompozycji byłaby jeszcze większa. Patrząc na to z drugiej strony, przez to, że każda część tej piosenki całkowicie należy do artysty, staje się ona mocniej związana z nim samym – słychać, że to są jego rozwiązania muzyczne, klimat i brzmienie tnące swego rodzajem indywidualizmem.

Aranżacja nie przynosi zaskakujących rozwiązań, ale staje się kolejną ważną odsłoną twórczości Damiana. Na dzień dzisiejszy artysta jest wciąż muzycznym outsiderem, który oddaje słuchaczom wszystko to, co ciągle gra w jego “starej duszy”. Dlatego “Ostre tango” (z polskim tekstem!) wypada przekonująco na tle byle jakich, bardzo podobnych do siebie, często przerysowanych propozycji z podobnego gatunku muzycznego.

*****

Czasem nie warto wiecznie walczyć,  a wystarczy odpuścić, wrzucić na luz. Odpuść  już, nie grasz z życiem o los. Pozwól porwać  się mu. To Twój czas, nie pomoże Ci złość. Talent masz i głos. Zakończ ostre tango. Singiel zapowiada kolejny album Damiana Luber. Tym razem będzie można usłyszeć Damiana śpiewającego głównie po polsku.

Damian Luber – twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy. To artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie – to po prostu głos Damiana, który daje odbiorcy poczucie oderwania od rzeczywistości.

Występował na takich festiwalach jak: Motywy Bluesa, Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Blues Colours, Bluestracje. Warsztat gitarowy szkolił u najlepszych m.in. u: Johna GommMike Dawes’a, czy Thomasa Leeb. Wokalnie pracował pod czujnym nadzorem Beaty Bednarz. Jego ostatnia jak dotychczas płyta nosi tytuł #onesecond. Obecnie artysta pracuje nad nowym albumem, który zapowiada utwór “Ostre tango”.

*****

Słuchaj utworu “Ostre tango” na kanale Spotify: kliknij w link

*****

Damian Luber powraca z nowym utworem! Posłuchaj singla “Długa droga, twardy grunt”

Leave a Reply