Ada Kućmierz z premierowym singlem. Posłuchaj utworu “Stanę się ziemią”

“Stanę się ziemią” to utwór tytułowy z długo wyczekiwanego albumu Ady Kućmierz. To doskonała propozycja dla wielbicieli lekko folkowego brzmienia, które reprezentują m.in. Kwiat Jabłoni i Mikromusic.

Utwór jest niezwykle bogaty w brzmienia i metafory, łączy w sobie ulotność i elegancję piosenki artystycznej z szaloną nutą folku i tribalowymi wokalizami. Sam tytuł można tłumaczyć jako powrót do pierwotnych więzi z naturą, chęć życia w zgodzie z rytmem przyrody, połączenia się z nią. Jest to także metafora nawiązująca do relacji między dwojgiem ludzi, w której stajemy się dla siebie nawzajem życiowym pokarmem, przestrzenią do wzrostu i dojrzewania, ziemią dającą stabilizację i pozwalającą zapuścić silne korzenie i wydać wspólne owoce.

fot. Marcin Tokarczyk

Muzyka Ady Kućmierz wnosi na rynek polskiej muzyki świeżość i powrót do akustycznych brzmień, z rzadko dziś spotykanym poziomem staranności i profesjonalizmu muzycznego. Zespół doskonałych muzyków (m.in. Piotr Aleksandrowicz, Paweł Bomert, Antek i Kuba Sojka) dopełnia głęboki miks z jazzowym sznytem (Stanisław Słowiński).

Utwór głęboko porusza i zapada w pamięć – już podczas pierwszego przesłuchania powtarzalna fraza „stanę się ziemią, na której wyrośniesz” zaprasza do śpiewania i pozostaje na długo w uszach.

Teledysk (reż. Dominika Kubica) przedstawia tańczące przy ogniu postaci symbolizujące cztery żywioły (Marta Sobkiewicz, Dominika Piotrowska, Krystian Szyc, Mariusz Puszko) oraz kobietę przenoszącą się w wyobraźni do zawieszonej między porami roku przestrzeni, którą poprzez swój ruch nasyca życiem i łączy się z nią dotykając ziemi, wody, powietrza i ognia. Obrazy przyrody uchwycone w artystyczny sposób wprawiają w zachwyt nad potęgą natury, a intuicyjny, pełen skupienia i uniesień taniec wokół ogniska odkrywa drzemiące w ludzkim ciele piękno emanujące z każdego ruchu.

*****

Ada Kućmierz – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Gra na fortepianie i gitarze, ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej oraz Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Jest laureatką Grand Prix 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki i stypendystką MKiDN 2020 w kategorii Muzyka, występowała w programie Szansa na Sukces, grała w serialach takich jak: M jak miłość, Korona Królów, Mediatorzy, Singielka, Przyjaciółki, Leśniczówka, Klan. Na co dzień, jako aktorka śpiewająca, gra w musicalach i spektaklach dramatycznych (na deskach teatrów Capitol i Syrena w Warszawie, wcześniej także Teatr Polski i Kamienica).

Wydała cyfrowo cztery single promujące debiutancką płytę autorską pod tytułem “Stanę się ziemią“. Współpracowała z kompozytorami takimi jak: Andrzej Zarycki, Adrian Konarski, Krystyna Kwiatkowska, Robert Kasprzycki, Tomasz Filipczak. W jej piosenkach można wyczuć umiłowanie natury, wrażliwość na świat i drugiego człowieka; pisze i śpiewa o relacjach, wzruszeniach, rzeczach ważnych i pięknych, a często zabawnie ujmując swoje spostrzeżenia wywołuje uśmiech u słuchacza. Jedno pozostaje niezmienne – swoimi piosenkami skłania do przemyśleń i silnie oddziałuje na emocje.

 

Leave a Reply