Krakowsky prezentuje nowy singiel “Myśli gonią ciągle nas” [RECENZJA]

“Myśli gonią ciągle nas” to już czwarty autorski utwór Krzysztofa Krakowskiego, występującego jako Krakowsky. Do piosenki powstał teledysk.

Krakowsky wydaje się urodzonym melodykiem, który przywiązany jest do klasycznej formy piosenkowej. Stąd premierowy utwór “Myśli gonią ciągle nas” odznacza się czytelną linią melodyczną, uwydatnioną przez spokojnie snujący się głos Krzysztofa. Właściwie łatwo wyczuć znaczącą symbiozę pomiędzy artyzmem, brzmieniem piosenki a emocjami, które artysta chce przekazać. Na pewno zwraca też uwagę rozmach całej propozycji, zbudowanej w dosyć standardowy sposób – stonowane zwrotki i mocniej zaznaczone refreny, które kształtują jej wyraz. W tle słychać brzmienie gitary, a także starannie zaaranżowane instrumenty smyczkowe, dodające pewnego dramatyzmu kompozycji.

fot. materiały prasowe

Nie udało się natomiast wokaliście uchronić przed odrobiną przewidywalności i nadmiernym patosem, który wkradł się w samą formę piosenki. Większa zmyślność sprawiłaby, że jej klimat byłby jeszcze bardziej angażujący. Trzeba jednak docenić sprawność poprowadzenia samej kompozycji, za którą odpowiada wokalista oraz Oskar Mikołajczak (współproducent). Na zauważenie zasługuje więc zawodowo zsynchronizowana melodyka z wokalem, a także gustownie dołożone chórki. Na pewno jest to przy okazji utwór, który mocno wiąże się z emocjami artysty. Słychać, że taka muzyka faktycznie gra w jego duszy, a więc nie ma tu nadmiernej kalkulacji. Dla tych, którzy cenią po prostu klasyczne podejście do piosenki, ta propozycja będzie satysfakcjonująca. Nie można więc odmówić żywo zaprezentowanych walorów, dzięki którym utwór “Myśli gonią ciągle nas” zasługuje na chwilę uwagi.

*****

“W “Myśli gonią ciągle nas” chcę powiedzieć odbiorcy o tym, co tak naprawdę się dla mnie liczy, co jest dla mnie ważne. A ważna jest chwila obecna, bo poza nią nic nie mamy. Wszystko inne jest tylko wyobrażeniem, albo wspomnieniem. Żyjąc w związkach, zamiast cieszyć się dniem dzisiejszym, często popadamy w rutynę, dajemy się porwać wytworom naszej fantazji, analizujemy i oceniamy drugiego człowieka, projektujemy na niego swoje wady. Myśli, wytwór naszego umysłu a nie nas samych, naszego ja, nie rzadko zwodzą nas na manowce i są przeszkodą w nawiązaniu lub naprawieniu relacji. Czasami warto zacząć od akceptacji i wdzięczności, by kiedyś nie wrócić do pustego domu…” – Krakowsky

Krzysztof Krakowski (Krakowsky) śpiewa od zawsze, pisze i komponuje od kilku lat. Ostatnio zaczął zajmować się również produkcją. Gra na pianinie, a śpiewu uczył się u kilku trenerów wokalnych.

Myśli gonią ciągle nas” to czwarty singiel w jego karierze. Stylistyka utworu zamyka klamrą pewien etap artystyczny. Obecnie wokalista tworzy swój autorski album, na którym znajdzie się dziesięć zupełnie nowych utworów, których teksty, kompozycje i brzmienie na pewno zaskoczą jego odbiorców.

“Specjalne podziękowania dla Michała Latasiewicza, którego wiersz stał się dla mnie inspiracją do napisania tej piosenki. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą i mnie wspierają na drodze artystycznej.” – Krakowsky

 

Leave a Reply