HORTA zapowiada nowy album pierwszym singlem “Ślad”!

Po niespełna dwóch latach HORTA powraca, jako pełnoprawny zespół. Pierwszym zwiastunem płyty jest singiel „Ślad”, któremu towarzyszy niezwykle ciekawy teledysk.

Pierwsza płyta Jacka Horty „Ocean Myśli” stała się ważnym wydarzeniem na polskim rynku muzycznym, pozostawiając sporo dobrego w świadomości tych, którzy po nią sięgnęli. Autorska mieszanka alternatywnego rocka i popu jak najbardziej mogła się podobać. Album ukazał się pod naszym patronatem medialnym.

fot. materiały prasowe

Jacek Horta przemienił się w zespół HORTA (w składzie: Jacek Horta – wokal, Tomasz Jagiełowicz – klawisze, syntezatory; Łukasz Kufa – gitara, wokal; Adam Najman – perkusja; Arkady Ptak – gitara basowa), przeistaczając się także od strony muzycznej. Pierwszym singlem nowego projektu, prowadzonego przez charyzmatycznego lidera jest właśnie „Ślad”, który wyprodukowali Magda i Robert Srzedniccy (m.in. Riverside, Lunatic Soul, Farben Lehre).

Tekst i jego znaczenie ewoluowały wraz ze mną. Z początku piosenka dotyczyła mojego rodzinnego miasta, ale to się zmieniło. Patrzę teraz na rzeczy z innej perspektywy i tak samo jest z tekstem. W pewien sposób jest on uniwersalny i każdy może znaleźć w nim coś innego dla siebie – opisuje znaczenie tekstu Jacek Horta.

Do „Śladu” powstał także wiele znaczący klip. U Horty nic nie jest oczywiste, wszystko jest symbolem.

******

Tak Horta wspomina czas działań nad nowym, drugim albumem: “To był bardzo skondensowany i intensywny okres. Wrzuciłem wszystkich na głęboką wodę. W zasadzie moglibyśmy czekać i czekać, aż wszystko zostanie przygotowane i dopiero wtedy wejść do studia. Wolę dynamiczną pracę, odkrywając piękno w niepewności. Wtedy ludzie przestają się zastanawiać i można wydobyć z nich to co najlepsze. To się bez dwóch zdań udało.”

******

Obecny plan HORTY to zaprezentowanie kilku piosenek poprzedzających premierę płyty oraz zaprezentowanie materiału na żywo (pierwsza okazja to warszawski festiwal Rock & Love, który odbędzie się 21 października). Zachęcamy do sprawdzania social media zespołu (Horta_offiziell), by być na bieżąco z ich nowymi działaniami.

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply