ANGELENA z kosmicznym utworem “Kiedy tylko zasnę” [RECENZJA]

„Kiedy tylko zasnę” to pierwszy utwór zapowiadający koncepcyjny mini-album ANGELENY, który ukaże się jesienią tego roku. Do kosmicznego singla powstał teledysk, który można obejrzeć na naszym portalu.

Kiedy tylko zasnę” to utwór, do którego warto podejść koncepcyjnie, bo w sposób umiejętny łączy się on z formą wizualną. Dopełnieniem pewnej wizji muzycznej staje się oparty na pewnej symbolice teledysk. ANGELENA ma więc pomysł nie tylko na własną twórczość, która w podtekście odwołuje się do klasycznych, syntezatorowych brzmień i popowej melodyjności, ale też tworzy szerszy scenariusz związany z całą oprawą. A to znów daje większe możliwości interpretacyjne, które w tym przypadku nie muszą ograniczać się do dosłownego odbierania tekstu (bądź, co bądź dosyć czytelnego).

fot. materiały prasowe

Sama kompozycja została bardzo dobrze przygotowana, a od strony producenckiej o jej jakość zadbał Producent Adam (odpowiedzialny m.in. za utwory Marie). Utwór oparty został na przyjemnym pulsie, który urozmaicony został synth-popowym, niekiedy bardziej wytrawnym klimatem. Całość uzupełniają kosmiczne inspiracje, które kształtują nawet wokal artystki (celowy zabieg “zniekształcenia” głosu słyszalny jest chociażby na początku). Taki kontrolowany miszmasz obrazuje konkretną wizję artystyczną, która w tym przypadku ma swoją siłę przebicia. Piosenka ma lekki, dosyć swobodny vibe, jednak staje się on na tyle angażujący, ze nie pozwala o sobie zapomnieć długo po wybrzmieniu propozycji. “Kiedy tylko zasnę” to dobry zwiastun kolejnych poczynań ANGELENY. Dalsza kosmiczna podróż w towarzystwie wokalistki może być niezwykle interesująca.

*****

Za sprawą pokręconego, electro-popowego bitu i synthwave’owych brzmień, singiel “Kiedy tylko zasnę” łączy w sobie współczesność z muzyczną przeszłością. W warstwie lirycznej wokalistka pozostaje wierna swoim kosmicznym inspiracjom oraz metaforycznemu kierunkowi. Utwór ukazuje siłę emocjonalnego przywiązania, opowiadając o przytłaczających relacjach oraz uczuciach, które często rozkwitając w naszej głowie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

ANGELENA to nowa, wyrazista energia na polskiej scenie muzycznej. Kosmos, astrovibe, romantyzm, siła, ekstrawagancja i głębia – tak opisuje swoje artystyczne „ja”. Jesienią ukaże się jej debiutancki mini-album stworzony we współpracy z Producentem Adamem. W swojej muzyce artystka inspiruje się electro oraz synth-popem, przekazując niebanalne lirycznie treści w „catchy” formie. Fascynuje ją Wszechświat i ludzkie emocje, o których metaforycznie opowiada w swoich utworach.

*****

Utwór “Kiedy tylko zasnę” dostępny jest w streamingach: https://bfan.link/kiedy-tylko-zasne

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply