Maya Krav z zaskakującym remiksem utworu “PAPA” Mery Spolsky [RECENZJA]

Brakuje Ci dobrej muzy do auta? #GlitterRemixes to seria letnich remiksów, które proponuje Maya Krav. Kolejną odsłoną tego projektu jest nowa wersja utworu “PAPA” – Mery Spolsky.

#GlitterRemixes to seria stworzona dla tych, którzy potrzebują trochę świeżego powietrza w muzyce oraz niestandardowego podejścia do utworów, które są już znane. “PAPA” to propozycja wyciągnięta z repertuaru Mery Spolsky. Czy jest zaskakująco? Owszem, bo jaki miałoby sens powielanie pewnego wzoru, który uświetniła wcześniej Mery. Dlatego Maya Krav tchnęła w ten utwór nieco innej energii, zachowując jego pierwotne założenia względem samej melodii. Dlatego nie dostaliśmy ogłupiającego remiksu, podszytego tępym, klubowym bitem, a wyszukaną formę pogłębioną nieco mroczniejszym, ale wciąż imprezowym klimatem.

fot. materiały prasowe

Nowa wersja jest bardziej rozmyta, ale wciąż mocno angażująca uwagę słuchacza. Artystka zrobiła to w swoim, dosyć charakterystycznym już stylu. Dlatego został zachowany balans pomiędzy wytrawnością jej dokonań, a wciąż rozrywkową specyfiką, która nie trąci czymś pospolicie przewidywalnym.

Dobry remiks pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości, przenosząc się do innego miejsca. To chwila zapomnienia oraz naładowania się pozytywnymi emocjami. A przecież w nowej wersji “PAPA” znajdziemy też miejsce na odrobinę refleksji. I o to w tym wszystkich chodzi. Warto wrzucić na swoją playlistę, wracając do niej nie tylko podczas wakacyjnych wojaży. Ten remiks to świetnie zmaterializowana idea oraz imprezowy vibe, który nie nudzi się nawet po kilkakrotnym przesłuchaniu.

*****

Seria #GlitterRemixes

To seria letnich remiksów, które wydaję w tegoroczne wakacje pod hasztagiem #GlitterRemixes. Pracowałam nad nimi przez ostatnie pół roku, a już niedługo ujrzą światło dzienne! Serię otworzył remix “Eldorado” od Sanah i Darii Zawiałow, a drugim było “Take Me Home” od KONRADA. Teraz przyszedł czas na “PAPA” od Mery Spolsky i jest to kolejny raz, kiedy biorę na siebie kunszt tej piosenkarki. Dwa lata temu wydałam remiks “Miło Było Pana Poznać”, który okazał się wielkim sukcesem, po czym spotkał się z aprobatą ze strony wokalistki.

fot. materiały prasowe

Maya Krav, czyli Maja Krawczyk jest kompozytorką, autorką i producentką muzyki elektronicznej, która nie boi się eksperymentować z brzmieniami.

Od najmłodszych lat nie umiała rozstać się z gitarą, ale odkąd poszła na studia, znalazła pomysł na siebie zagłębiając się w tajniki produkcji muzycznej oraz syntezatorów. Energiczna i pewna siebie solistka dodaje każdej ze swoich piosenek szczyptę brokatu. Jej remix “Miło Było Pana Poznać” Mery Spolsky został doceniony przez samą autorkę oryginału. Zadebiutowała wydając singiel “Deep&High”, a każda z jej piosenek jest obdarzona szczyptą brokatu.

 

Do tej pory miała okazję m.in. supportować Sanah na wydarzeniu “Siła Jest Kobietą”. Pochodzi ze Śląska, a każdy jej koncert jest niezwykłym świetlnym i imprezowym show. Na YouTube dostępny jest jej koncert zrealizowany w rybnickim Domu Kultury w Boguszowicach. Na perkusji wspierał artystkę Igor Lot.

*****

💥 Brakuje Ci dobrej muzy do auta?
💥 Ostatnio na streamingach nie pojawia się nic ciekawego?
💥 Albo po prostu uważasz, że wszystko brzmi tak samo i szukasz czegoś, co poruszy Twoje emocje?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/aś “TAK” to wydarzenie jest akurat dla Ciebie.

 

 

Maya Krav remiksuje Sanah! Posłuchaj nowej wersji “Eldorado”

Leave a Reply