Bluszcz powraca z nowym utworem “Kumpel”

“Kumpel” to premierowa zapowiedź nowego albumu zespołu Bluszcz, który ukaże się jesienią tego roku. Numer w prosty i lekki sposób traktuje o pozytywnym stosunku do samego siebie.

“Cześć! Jesienią wracamy z nowym albumem, KUMPEL to jego najnowsza zapowiedź. Dzięki, że jesteście, pozdrawiamy cieplutko” – Bluszcz

fot. materiały prasowe

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół gra muzykę czerpiącą z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80-tych i post-punku.

Bluszcz zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu.

Bluszcz swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku duet otrzymał nominację od Gazeta Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni.

W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany “W Naszych Domach”, za który otrzymał główną nagrodę WARTO przyznawaną przez Radio Wroclaw Kultura.

W 2021 roku ukazał się ich doskonale przyjęty krążek “Kresz”.

 

Bluszcz z nowym proekologicznym singlem “Lasy Prywatne”

Jedna odpowiedź do “Bluszcz powraca z nowym utworem “Kumpel””

Leave a Reply