Bluszcz z nowym proekologicznym singlem “Lasy Prywatne”

“Lasy Prywatne” to nowy singiel zespołu Bluszcz. Singiel ukaże się w wersji vinylowej 7’ nakładem wytwórni Asfalt Records w ramach Klubu Płytowego. Zespół obecnie pracuje nad czwartym albumem długogrającym.

Piosenka powstała jako sprzeciw wobec postaw ludzi, którzy zaprzeczają istnieniu kryzysu klimatycznego, który dotyczy niemal każdego aspektu naszego życia. Tekst przede wszystkim ironicznie odwołuje się do kwestii bierności postaw w kwestii dbania o kwestie ekologiczne.

fot. materiały prasowe

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół gra muzykę czerpiącą z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80-tych i post-punku.

Bluszcz zadebiutował albumem “Junior”, wydanym nakładem wytwórni Brennnessel Records w 2017 roku. Album został zarejestrowany w całości w domu. Bluszcz swój pierwszy koncert zagrał na OFF Festival w Katowicach. W 2018 roku duet otrzymał nominację od Gazeta Wyborczej do nagrody WARTO w kategorii Muzyka, a także wystąpił m.in. na festiwalu Open’er w Gdyni.

W kwietniu 2019 roku zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany “W Naszych Domach”, za który otrzymał główną nagrodę WARTO przyznawaną przez Radio Wroclaw Kultura.

W tym roku ukazał się ich doskonale przyjęty krążek “Kresz”.

 

Jedna odpowiedź do “Bluszcz z nowym proekologicznym singlem “Lasy Prywatne””

Leave a Reply