Set The Point zapowiada nowy album! Posłuchaj utworu “ORIENTACJA”

“ORIENTACJA” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album zespołu Set The Point, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Utwór łączący rock alternatywny z hip-hop’em i muzyką elektroniczną, porusza tematy dotyczące problemów społeczeństwa w dzisiejszym świecie.

ORIENTACJA” to pierwszy singiel zapowiadający płytę “(NIE)PORZĄDEK“, która razem ze swoim nowym, oryginalnym brzmieniem, łączącym rock alternatywny z hip-hop’em i muzyką elektroniczną, porusza tematy dotyczące problemów dzisiejszego społeczeństwa. Utwór to jeden z rozdziałów całego albumu, który jest opowieścią o postaci nieskalanej zepsuciem tego świata, która z biegiem czasu zauważa jego wady, będąc świadkiem naszego samounicestwienia.

fot. materiały prasowe

 

Muzycznie, inspiracjami podczas tworzenia singla oraz całej płyty, było wielu różnorodnych artystów min. zespół Muse, Linkin Park, Twenty One Pilots, ale również rodzimy O.S.T.R. Całością produkcji zajął się Karol Kidawa – frontman formacji. “ORIENTACJA” to pierwszy publicznie prezentowany utwór grupy po “pandemicznej” przerwie, podczas której tworzono cały nowy materiał.

Zespół Set The Point istnieje od 2014 roku. Ma na koncie kilkadziesiąt utworów, w tym jeden oficjalnie wydany album pt. “THE LIGHT“, którego recenzje można było znaleźć w magazynach “Teraz Rock” czy “Top Guitar”. W czasie swojego istnienia zagrał sześć tras koncertowych, w tym cztery jako support zespołów takich jak ROOM94, Black Radio, ale również wiele koncertów plenerowych podczas różnorodnych festiwali (np. Festiwal Kolorów, LifeOnStage, Śląski Festiwal Kapel Studenckich), dni miast itp. Grupa miała również przyjemność kilkukrotnego wystąpienia w radio Czwórka, Trójka, Radio Praga oraz w programie Halo Polonia w TVP Polonia.

*****

Utwór “ORIENTACJA” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/setthepoint

 

fot. okładka singla

Leave a Reply