Słoneczny utwór “Hamak”. Anowa z przebojem na wakacje [RECENZJA]

Anowa zaprezentowała kolejny singiel. „Hamak” to letnia, akustyczna piosenka, która powstała we współpracy z Karo Glazer. Do utworu powstał zaskakujący teledysk.

Hamak” to już trzecia odsłona nowych dokonań artystycznych Anowy, będąca zapowiedzią jej całego albumu. Tym razem wokalistka zdecydowała się wpuścić do swojej twórczości nieco więcej powietrza, idąc w stronę lekkich, nieco mniej angażujących rozwiązań muzycznych. To piosenka, która ma doskonale współgrać z obecną porą roku, stąd w podtekście wyczuwamy swobodny, bujający, ale przy okazji przebojowy rytm. Taki niezobowiązujący klimat nie przynosi jednak banalnych rozwiązań. To wciąż oszczędne brzmienie oparte na żywych instrumentach (szczególnie zwraca uwagę motyw gitary akustycznej), które zbliżają się w okolice popu alternatywnego, reggae, a nawet folku.

fot. materiały prasowe

Proste rozwiązania są w tym przypadku niezwykle skuteczne, bo piosenka szybko zapada w pamięci, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę powtarzalny, ale nienatarczywy refren (“bujam się na hamaku, jak na stacjonarnym kajaku. Nie popłynę do Ciebie, nie dziś”). Wokalistka coraz bardziej sugestywnie sygnalizuje swoją obecność na polskiej scenie muzycznej, a robi to konsekwentnie z pomocą niezwykle kreatywnej Karo Glazer (współkompozytorka, producentka muzyczna). Dzięki temu nawet lżejszy nastrój premierowej piosenki prezentuje się bardzo dobrze, nie zahaczając przy tym o nudną konwencjonalność. Dlatego nie można mieć wątpliwości, że utwór w swej niezobowiązującej formie posiada coś magnetycznego, co zostaje z nami na dłużej. Zgrabnie, treściwie i z polotem – takich przebojów na lato chce się słuchać. Zabierzcie więc “Hamak” na swoje wakacje! Nie będziecie żałować.

*****

Hamak” to przyjemny, lekko alternatywny, letni pop w stylu reggae, z zapadającym w pamięć refrenem. Zupełnie tak samo jak prosta harmonia, która często jest przepisem na wakacyjny hit. Do piosenki zostało przygotowane niebanalne video z ciekawym zakończeniem.

Utwór ten wykonali z artystką znakomici instrumentaliści, czyli Artur Michalski na pianinie elektrycznym, Andrzej Zielak na gitarze basowej, Andrzej Gondek na gitarze akustycznej oraz Jakub Jantos na perkusji. Współkompozytorką i producentką muzyczną została Karo Glazer.

“Przekazuję wam odrobinę wakacyjnej atmosfery, dobre bujanie i letnie wibracje. To opowieść o bujaniu się na hamaku i bujaniu się w kimś jednocześnie. O lekkim, wakacyjnym wirtualnym zauroczeniu, które niekoniecznie ma sens. Czy nie lepiej w porę spuścić powietrze z kaczki i zawrócić z kuszącej drogi? A może popłynąć? Posłuchajcie, obejrzyjcie do końca i pobujajcie się do woli. P.S. Pamiętajmy, że nadużywanie telefonów komórkowych może być szkodliwe! Przy naszym video nie ucierpiała żadna żywa istota.” – Anowa

*****

Słuchaj utworu “Hamak” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/anowahamak

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply