Julia Marcell, jako Amber VHS z kolejnym utworem “Where Is My Mind?”

“Where Is My Mind?” to trzeci utwór Amber VHS – bohaterki fikcyjnego świata Disco Solaris, w którą wciela się Julia Marcell.

Artystka konsekwentnie podąża kluczem tytułowania swoich utworów tak jak istniejące klasyki, gdyż, jak mówi, chce mieć płytę pełną przebojów.

fot. materiały prasowe

Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80-tych projekt NFT, oparty na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami. Miasto łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem. Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. Jedną z mieszkanek Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris – największej dyskoteki w mieście – jest właśnie Amber VHS (Julia Marcell), której piosenki będą soundtrackiem projektu.

W skład zespołu Disco Solaris obok Julii wchodzą specjaliści z kilku branż. Są to m.in. twórcy gier, programista blockchain, grafik, animator i artysta VFX.

NFT, czyli niewymienialny token (ang. non-fungible token), to certyfikat autentyczności, np. dzieła sztuki. NFT są jedyne w swoim rodzaju, nie da się ich podrobić. Dzięki czemu rewolucjonizują sposób obchodzenia się z twórczością w przestrzeni cyfrowej. Dają możliwość swobodnej sprzedaży dzieł i kolekcji, gromadzą wokół nich społeczności. Dają przestrzeń na rozwój eksperymentalnych form storytellingu, angażujących odbiorców w niespotykany dotąd sposób.

 

Leave a Reply