Rat Kru i Kombii w nowej wersji przeboju “Black & White”

“Black & White” w wykonaniu Rat Kru to pierwsza zapowiedź zupełnie nowego projektu – EPki “Kombiirat”, będącej wynikiem współpracy tego duetu z zespołem Kombii.

fot. materiały prasowe

Do sieci trafił właśnie “Blach & White” – pierwszy singiel z nadchodzącej EP-ki “Kombiirat”, czyli wspólnego przedsięwzięcia Rat Kru i Kombii. Nieokiełznani Winogradzianie z Poznania w klasycznym dla siebie stylu przerobili wielki przebój lat 80-tych. Nowe zwrotki w luźny sposób nawiązują do oryginału, dodając utworowi nieco mroku, natomiast oryginalny refren został jeszcze raz brawurowo zaśpiewany przez Grzegorza Skawińskiego. Całości towarzyszy gangstersko-dystopijny klip w reżyserii Łukasza Łukasiewicza.

Klip jest utrzymany w klimacie gangsterskich filmów. W metaforyczny sposób pokazuje codzienną  pracę i szorstką przyjaźń członków zespołu oraz ich pozycję w show-biznesie. Dobrani na zasadzie przeciwieństw razem walczą o lepszy los, płacąc haracz jednostkom wyżej umiejscowionym w łańcuchu pokarmowym. Scena wystrzału jest również nawiązaniem do oryginalnego klipu black and white i symbolem naturalnej wymiany pokoleń. – opowiadają Rat Kru.

Koncertowa premiera wspólnych poczynań Rat Kru i Kombii odbędzie się już 8 lipca podczas festiwalu Męskie Granie w Katowicach, gdzie na jednej scenie staną obok siebie Winogradzki Lew, Rat One, Grzegorz Skawiński, Waldek Tkaczyk, Wojtek Horny i Adam Tkaczyk, wykonując wszystkie utwory z nadchodzącej EP-ki. I nie tylko!

 

 

Leave a Reply