Vinnie Jinn z albumem “Joyful Noise”. Zapowiedź singla “Mordko Fajerman”

“Joyful Noise”, to piąty album kompozytora i producenta muzycznego, występującego jako Vinnie Jinn. Jest to fuzja instrumentalnej muzyki filmowej z domieszką elektroniki, jazzu i bluesa. 22 czerwca ukaże się kolejny singiel z promujący płytę zatytułowany “Mordko Fajerman“.

Pierwsze single – Vinnie Jinn – “28th May” oraz “End of Rain” są już dostępne do odsłuchu na wszystkich platformach streamingowych, a kolejny “Mordko Fajerman” pojawi się już 22 czerwca 2022.

Joyful Noise“, to już piąty album wyprodukowany przez producenta muzycznego, kompozytora i patrona sztuki, który nowymi singlami wydawanymi pod patronatem swojej wytwórni Pyaar Music Records oraz Agora Digital Music, promuje swoją twórczość.

fot. materiały prasowe

Ta instrumentalna i hipnotyczna fuzja elektronicznej muzyki filmowej, z domieszką bluesa i jazzu jest kontynuacją projektu, którego klimat oraz idea powstała wraz z poprzednim LP – “Trip Trough Galaxies” (nieoficjalnie pojawił się tylko do odsłuchu na jego stronie web – vinniejinn.com).

Album “Joyful Noise“, to opowieść muzyczna, w której gitary i instrumenty klawiszowe grane przez Jinna są narratorem prowadzącym słuchacza po atmosferycznej muzyce elektronicznej, tworzonej przez artystę w całości solo.

Motyw przewodni okładek – fazy księżyca, które wskazują istotne dla artysty daty oraz dni premier nadchodzących singli, zaprojektowane zostały przy współpracy z ukraińską artystką Alią, która od lat tworzy sztukę nowoczesną oraz współtworzyła instalacje, które znalazły się między innymi na festiwalu Burning Man.

Vinnie Jinn jako patron sztuki w taki sposób postanowił wesprzeć ukraińską sztukę oraz znajomych artystów, którzy od wielu miesięcy są w stanie wojny.

Album “Joyful Noise” został już doceniony przez zagraniczne portale muzyczne oraz wzbudził zainteresowanie Pitch Dev Studios – producentów animacji pracujących przy takich filmach jak m.in. Finch czy Black Adam. Studio postanowiło wykorzystać wybrane utwory z tej płyty, jako soundtrack w filmie animowanym “Moon Kontrol”, nad którym aktualnie pracują.

*****

Na wszystkich portalach streamingowych, od 28 maja, aż do końca roku pojawiają się regularnie kolejne single promujące ten instrumentalny album.

Singiel “Mordko Fajerman” dostępny w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/VinnieJinnMordko

Więcej informacji na temat artysty, a także linki do jego twórczości znajdziesz tutaj: https://linktr.ee/vinniejinn

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply