Eksperymentalna elektronika, czyli Versus M. z pełnym albumem “Egzuwium”

Egzuwium” to pierwszy (po 10 płytach EP) pełnowymiarowy album Versus M., który w całości dostępny jest na Bandcampie. To mieszanka eksperymentalnej elektroniki z wyraźnymi odniesieniami industrialnymi.

Większość kompozycji stanowią motywy o industrialnym charakterze, a także nawiązujące do eksperymentalnej elektroniki z XX wieku, m.in. do twórczości Eugeniusza Rudnika. Znalazło się tu także miejsce dla kilku bardziej przystępnych utworów, gdzie pojawiają się elementy melodyjne. Wszystkie kompozycje powstały przy użyciu wyłącznie fizycznego sprzętu, bez wykorzystania wirtualnych instrumentów VSTi. Całość nagrano 6-ścieżkowym rejestratorem.

fot. materiały prasowe

 

Album jest dostępny w Bandcamp, na zasadzie „name your price”, więc można pobrać go za darmo, wpisując zero jako cenę. Wszystkie utwory z płyty zostały opublikowane na licencji Creative Commons (Attribution-NonCommercial-NoDerivs).

Versus M. to instrumentalny projekt, pochodzącego z okolic Słupska – Michała Węgrzyna. Artysta tworzy muzykę od 2016 roku. W wyniku ówczesnej fascynacji nurtem dark ambient ukształtował się jego instrumentalny projekt, Versus M. Jednocześnie rozwijał on swoje umiejętności jako gitarzysta w zespołach związanych ze słupskim Młodzieżowym Domem Kultury oraz Centrum Kultury „Schron”. Po jednym z zespołów pozostał materiał studyjny (Chanting Bones – „Consequences EP”). W roku 2020 Węgrzyna zachwyciły industrial i EBM, co spowodowało rozpoczęcie prac nad albumem „Hipnagogia”. Ze względu na obecność wokalu oraz przesterowanych gitar, muzyk zdecydował się wydać tę płytę pod własnym imieniem i nazwiskiem.

*****

Bandcamp: https://versusm.bandcamp.com/album/egzuwium

 

fot. okładka płyty

 

“Wpływ muzyki ulubionych artystów na własną twórczość jest nieunikniony” – Michał Węgrzyn [WYWIAD]

Leave a Reply