Beti z córką Rarą we wspólnym utworze “Skała” [RECENZJA]

“Skała” to pierwszy wspólny utwór Beti i Rary, czyli Matki i Córki. Piosenka powstała jako hołd dla wszystkich Mam.

Utwór “Skała” jest niespodzianką z kilku powodów. Przede wszystkim to pierwsza propozycja, którą Beata Beti Bełtowska nagrała wspólnie z córką Rarą Avis. I co ciekawe, obie odpowiedzialne są za muzykę oraz słowa, które w czytelny sposób odnoszą się do relacji matki z córką. Tekst może wydawać się zbyt oczywisty, wręcz nieco patetyczny, ale należy wziąć pod uwagę, że twórczynie chciały w sposób bezpośredni opisać więź jaka je łączy. Oczywiście przekaz jest bardziej uniwersalny, ale nie da się ukryć, że deskryptywna forma podkreśla osobisty wymiar tej piosenki.

fot. materiały prasowe

 

Dlatego nie znajdziemy tu żadnych metafor, które miałyby uciekać w stronę poetyki – ich wypowiedź jest tu i teraz, w naturalny sposób opisująca uczucia. Tak jak w życiu, najważniejsze jest jasno mówić o własnych emocjach.

Od strony muzycznej jest całkiem ciekawie, bo ujmująca melodyka została uwypuklona poprzez nowoczesny charakter muzyki pop. Świeżość kompozycyjna jest istotnym walorem tej piosenki. Do tego należy dodać, że współczesny klimat nie jest przytłaczający, sztucznie wykreowany, a przez to nieprawdziwy. Energetyczny utwór zbudowany na lekkiej rytmice tworzy integralną całość ze wszystkimi sugestywnie istniejącymi elementami, w tym także z talentem obu wokalistek. Tutaj należy także zwrócić uwagę na ciekawy głos Beti, w pełni mogącej zaprezentować swoje walory wokalne, ba – nawet da się usłyszeć delikatną chrypkę, która odsłania niewątpliwą charyzmę artystki. Chyba czas stwierdzić, że Beti nie śpiewa już tylko dla dzieci, co potwierdza dobrze rozpisany i profesjonalnie zrealizowany utwór “Skała“.

*****

“Skała” to premierowy utwór Matki i Córki (Beti i Rary), która opowiada o miłości jaka łączy Rodzica i Dziecko.

“Piosenkę napisałyśmy z serca o tym co czujemy i pragniemy, aby wypełniała Wasze serca miłością, dając uczucie ciepła i bezpieczeństwa, jakie daje Rodzic swojemu Dziecku a Dziecko bezwarunkową miłość swojemu Rodzicowi. Pielęgnujcie te piękne relacje szczególnie w tym wspaniałym dniu jakim jest Dzień Dziecka.” – jak informuje Beti i dodaje:

“Jestem szczególnie szczęśliwa, że napisałyśmy ją wspólnie z moją córką Katarzyną, ponieważ zapoczątkowało to naszą współpracę, która sprawia mi największą przyjemność, i którą cenie sobie najbardziej na świecie! Bo to wielkie szczęście tworzyć i śpiewać z osobami, które kochasz i są Ci tak bliskie.”

*****

Beata Beti Bełtowska to wokalistka o mocnym i charakterystycznym wokalu. Absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, autorka muzyki i tekstów. Finalistka programu telewizyjnego “Aplauz Aplauz” emitowanego na antenie TVN. Pedagog pracująca z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Twórczyni programu muzykoterapeutycznego pt. “Muzykoterapia w procesie wspomagania rozwoju oraz niwelowania napięć dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, wieloletnia nauczycielka muzyki w szkołach masowych.

*****

Muzyka – BetiRara AvisPaweł Stępień

Słowa – BetiRara Avis

Produkcja i aranżacja – Paweł Stępień w Lambda Records

Mix i master – Adrian Mitoraj Studio Mitoraj

Wokale nagrano w Record Art Studio Darek Bafia

 

Leave a Reply