“Staram się iść przez życie z uśmiechem” – Kaja Gniecioszek [WYWIAD]

“Głowa do góry” to nowy utwór młodej wokalistki Kai Gniecioszek, do którego powstał teledysk. Słowa do tej propozycji napisał Marek Dutkiewicz, a muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Kaja wkrótce wystąpi w konkursie Debiuty podczas 59. KFPP w Opolu. Koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z wokalistką.

Niedawno premierę miał Twój nowy utwór „Głowa do góry”. Czy można powiedzieć, że przesłanie tego utworu jest Ci z jakiegoś powodu bliskie?

Oczywiście, przesłanie tego utworu jest mi bliskie. Uważam, że wielu słuchaczy również będzie mogło utożsamić się z przesłaniem tej piosenki, ponieważ każdy z nas miał gorszy moment w swoim życiu, przez który w końcu musiał przejść z głową do góry i musiał zapomnieć o złych chwilach. Staram się iść przez życie z uśmiechem. 🙂

„Głowa do góry” to pozytywny utwór. A co według Ciebie jest największą wartością tej piosenki? Za co ją lubisz?

Największą wartością tej piosenki jest jej siła, pozytywny przekaz emocjonalny, który mam nadzieję pomoże słuchaczom oderwać się od kłopotów i trosk. Lubię ją sobie śpiewać a cappella, może słuchacze też będą nucić jej refren? Czas pokaże.

Do premierowej piosenki powstał także teledysk. W jaki sposób podchodziłaś do nagrania tego klipu? Czy on w jakiś szczególny sposób wiąże się według Ciebie z przesłaniem tego utworu?

Jeżeli chodzi o teledysk, wspaniałą pracę wykonał reżyser Pan Tomasz Styka. Razem z współtwórcami utworu chcieliśmy tchnąć w ten kawałek ducha radości, zabawy oraz swobody i odpoczynku. Naszym założeniem było, aby osoba która właśnie w tym momencie ogląda mój teledysk, mogła czerpać energię i pozytywne uczucia, które chcemy przekazywać w tym klipie. Teledysk obfituje w sceny taneczne. Udało się zebrać świetną ekipę, która na planie dała z siebie 100 procent.

 

fot. okładka singla

„Głowa do góry” to utwór skomponowany przez Marcina Nierubca do słów Marka Dutkiewicza. Czy współpraca z tak zasłużonymi twórcami jest dla Ciebie z jakiegoś powodu ważna?

Współpraca z tak wspaniałymi ludźmi, jest jak miód rozlany na moje serce. To szansa, ale i odpowiedzialność, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.

To nie jest Twoje pierwsze spotkanie z autorem tekstów Markiem Dutkiewiczem, bo wcześniej zdecydowałaś się zaśpiewać wielki przebój z jego słowami, a mianowicie „Aleję Gwiazd”. Jak odebrałaś jego chwalącą opinię na temat Twojego wykonania tej piosenki? I czy w przyszłości chciałabyś podjąć się dalszej współpracy z tym autorem tekstów?

Oczywistym jest, że każdy na moim miejscu słysząc tak wiele superlatyw z ust kogoś tak znakomitego jak Pan Marek Dutkiewicz, czułby się wyróżniony i doceniony i ja właśnie się tak czuje, za co z całego serca mu dziękuje. Myślę, że utwór ,,Głowa do góry”, będzie początkiem naszej wspaniałej długoletniej współpracy.

Czy często sięgasz po piosenki, które są już klasyką polskiej muzyki? Czy oprócz „Alei gwiazd” masz swoje ulubione propozycje innych artystów tworzących kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt lat temu?

Bardzo inspirująca jest dla mnie twórczość naszego wspaniałego dobra narodowego jakim jest Fryderyk Chopin, przy którym odpoczywam, i który bardzo mocno ładuje mnie emocjonalnie. Uwielbiam jego Mazurki i Nokturny. 

Zapewne dzięki premierowej piosence trafisz do nowej publiczności chociażby ze względu na jej autorów. Czy czujesz, że nowy utwór „Głowa do góry” jest Twoim nowym wejściem w muzyczny świat?

Cieszę się, że bardzo mocno wspiera mnie moja wytwórnia LemonRecords. Oczywiście utwór ,,Głowa do góry” jest rozpoczęciem nowego rozdziału w moim życiu, co jest równoznaczne z otworzeniem się na jeszcze szersze grono odbiorców. Mam nadzieję, że moje marzenia powoli będą się spełniać.

Czy możesz powiedzieć coś na temat warstwy muzycznej tej piosenki, za którą odpowiada ceniony w świecie muzycznym Marcin Nierubiec? Co najbardziej urzekło Cię w samej kompozycji, że zdecydowałaś się przyjąć jego propozycję?

Co do kompozycji Pana Marcina Nierubca, jest ona po prostu świetna. Ta melodia urzekła mnie od pierwszego dźwięku i wiedziałam, że muszę ją zaśpiewać. 

Piosenki „Głowa do góry” od jakiegoś czasu można słuchać w serwisach cyfrowych, teraz premierę miał teledysk. Z jakimi opiniami spotkałaś się dotychczas jeśli chodzi o ten utwór? Czy jakieś komentarze na temat tej piosenki były dla Ciebie zaskakujące?

Do komentarzy staram się nie podchodzić zbyt emocjonalnie, mając na uwadze to, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Mamy demokrację. Gusta ludzi są bardzo zróżnicowane i biorąc to wszystko pod uwagę staram się kierować własnymi odczuciami. Wszystkich i tak nie zadowolimy, ale trzeba robić swoje i ciężko pracować.

 

Co byłoby dla Ciebie największym osobistym sukcesem związanym z utworem „Głowa do góry”?

Chciałabym żeby kawałek ,,Głowa do góry” stał się tak wielkim hitem na miarę współczesnych czasów, jakim dla Polaków w poprzednich latach była ,,Aleja Gwiazd”. Ale to oczywiście wielkie marzenia. Cieszyłabym się słysząc tę piosenkę w radiu czy telewizji.

Czy to prawda, że pierwsze teksty pisałaś już w wieku 8 lat? Jak z perspektywy czasu ocenisz swoje możliwości w tym kierunku? Czy będziesz stawiać także na pisanie własnych tekstów?

Tak to prawda. W wieku 8 lat zaczęłam pisać swoje pierwsze teksty. Lecz teraz mając u boku tak wspaniałego autora tekstów jakim jest Pan Marek Dutkiewicz, mogę w 100% skupić się tylko i wyłącznie na moim wokalu, aczkolwiek w dalszym ciągu będę przelewać swoje uczucia i emocje na papier. 

Czy możesz zdradzić swoje najbliższe plany na przyszłość? Czy jesteś gotowa, żeby jako wokalistka wyjść ze swoimi piosenkami do publiczności, wykonując je na żywo?

Jako wokalistka jestem gotowa, aby spełniać się na scenie i dzielić się z ludźmi moją twórczością. A co do planów na przyszłość, staram się być tu i teraz i nie wybiegać za daleko w przyszłość, wolę skupiać się na pięknie chwili teraźniejszej. Cieszmy się chwilą i… głowa do góry, bo jutro też jest dzień! Zacytuję na koniec moją nową piosenkę. Pozdrawiam serdecznie sympatyków portalu Polska Płyta / Polska Muzyka. 🙂

 

Kaja Gniecioszek z przebojowym utworem “Głowa do góry” [RECENZJA]

Leave a Reply