Korporobot z debiutanckim albumem “Sny Androidów”! [PREMIERA]

“Sny Androidów” to debiutancki album zespołu Korporobot, który ukazał się 27 maja. Płyta dostępna w dystrybucji cyfrowej dzięki Agora Digital Music. To współczesny power pop zakochany w klasycznych brzmieniach.

Korporobot to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował jesienią 2019 roku i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Ich specjalność to piosenki z niebanalną melodią i bujający groove.

Tworzą go: Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca), Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna), Amadeusz Krebs (instr.  perkusyjne), Paweł Jędrzejewski (instr. klawiszowe) oraz Grzegorz Bieżanek (gitara basowa). 

fot. okładka albumu

 

Pierwsza płyta zespołu to dotychczas wydane single uzupełnione o kilka premierowych kompozycji. Piosenki są zróżnicowane stylistycznie, znajdziemy tutaj roztańczone “To jest Korporobot”, “Zatrzymaj mnie” i “1982”, mocno rockowe “Lockdown” i “Jeszcze Jedna Noc”, bujające ballady “Klub Złamanych Serc” i “”Android”, synthwave’owego “Ikara” jak również inne niespodzianki. Tematycznie utwory opowiadają o tym, co z perspektywy tytułowych androidów czyni nas ludźmi. O miłości, nadziei, potrzebie wolności, ale też smutku i dręczących wątpliwościach.

Sny Androidów” to muzyka zespołowa w czasach artystów-solistów. To płyta zagrana, z niewielką szczyptą sztuczek studyjnych, przetrenowana w warunkach koncertowych. Usłyszycie na niej bogate i ciepłe brzmienia lat 70-tych i 80-tych. Przestrzenne pianina Rhodes, tykające stratocastery, miękki, pulsujący bas, dzwoniące stare syntezatory. To wszystko, podane w nowoczesnej produkcji, tworzy wyjątkową, wystylizowaną kompozycję, jakich mało w dzisiejszych czasach.

*****

Poznaj Korporobota:
Facebook Spotify YouTube Instagram

Leave a Reply