Nowy singiel “Your Girl” Oleny. Premiera cyfrowa płyty “ROSE”

Utwór “Your Girl” to kolejny singiel Oleny z płyty “ROSE”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

Singiel Your Girl to osobista podróż Oleny po najskrytszych pragnieniach, obawach, lękach. Artystka rozprawia się ze swoim alter ego, które nie pozwala Jej wejść w stałą relację. Piosenka opowiada o poszukiwaniu miłości, jednocześnie będąc niepewnym swoich uczuć, niepewnym tego, czego się tak naprawdę pragnie. Ciągłe poszukiwanie tej jedynej osoby, wątpliwości, podróż do swoich własnych wspomnień… Muzycznie słychać wpływ jazzu i rocka, co podkreśla charakter piosenki. Czy Olena odnalazła to, czego szuka? Być może, słuchając płyty, tego właśnie się dowiemy…

fot. materiały prasowe

 

Album R O S E  to odkrywanie nowych dźwięków i sposobów wyrażania emocji, jednocześnie jest kontynuacją podróży rozpoczętej na pierwszej płycie. R O S E jest mieszanką muzycznych fascynacji jazzem, soulem i rnb, jednocześnie dyskretnie nawiązuje do współczesnych hip-hopowych brzmień. Co ciekawe, zapowiedź tego muzycznego kierunku wyraźnie słychać na albumie “W świetle gwiazd”, w utworach: “Letni Deszcz” i “Losing My Breath”. Podobnie jak na pierwszej płycie, w brzmieniu R O S E obecne są skrzypce.

W swoich tekstach, Olena z dozą lekkiej ironii i humoru, bardzo subtelnym językiem porusza trudne, ale niezwykle aktualne tematy: samotność, krótkotrwałe relacje, szukanie miłości przez Internet, czy poczucie bezsilności we współczesnym, jakże zmiennym i niepewnym świecie. Część tekstów jest bardzo osobista, inne nawiązują do sytuacji wyobrażonych, przemyśleń wynikających z obserwacji znajomych i zupełnie obcych osób.

R O S E  to delikatna róża, ale z kolcami. Jak Olena mówi, płyta może być w odbiorze kontrowersyjna, można ją albo pokochać, albo znienawidzić. “Do ostatniej chwili zastanawiałam się nad tytułami piosenek. Niektóre z utworów są do bólu szczere i kontrowersyjne. Opowiadam o relacjach takich na jedną noc i takich na dłużej, ale bez zobowiązań, o tęsknocie za bratnią duszą, o presji i stresie, o tym, jak sobie z nimi radzimy, albo i nie. Opowiadam o rzeczach, o których ludzie często boją się rozmawiać i mówić głośno. R O S E  jest jak pamiętnik zebrany ze wspomnień pokolenia młodych ludzi.”

R O S E  to dziewięć wyjątkowych kompozycji, dziewięć opowieści i dziewięć melodii wartych zapamiętania.

 

“Bardzo bym chciała, żeby ta muzyka służyła innym” – Olena [WYWIAD]

Leave a Reply