Kaja Gniecioszek z przebojowym utworem “Głowa do góry” [RECENZJA]

“Głowa do góry” to nowy utwór młodej wokalistki Kai Gniecioszek, do którego powstał teledysk. Słowa do tej propozycji napisał Marek Dutkiewicz, a muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Kaja wkrótce wystąpi w konkursie Debiuty podczas 59. KFPP w Opolu.

Nowa piosenka Kai Gniecioszek “Głowa do góry”, to doskonała propozycja na zbliżające się lato! Choć młoda wokalistka jest dopiero na początku drogi artystycznej, już teraz reprezentuje wysoki poziom nie tylko wokalny, ale też twórczy. Co prawda, pomogli jej w tym doskonali autorzy, ale Kaja znalazła w tej propozycji własną przestrzeń do zaprezentowania nienagannej interpretacji. Dzięki temu piosenka staje się mocno związana z samą wokalistką, przez co nie pojawia się żaden dysonans na linii twórca – wokalistka.

fot. materiały prasowe

Zrozumienie intencji idących za tym utworem sprawiło, że kompozycja przy okazji podkreśla wręcz zaskakującą dojrzałość 14-latki. A muzyka powstała dzięki zaangażowaniu wybitnego Marcina Nierubca, który nakreślił pewną koncepcję oraz zrozumiał dla kogo ma być skomponowany ten utwór. Bez jego odnalezienia odpowiedniej formy muzycznej, nic nie mogłoby się w tym przypadku udać. Natomiast za warsztat tekstowy odpowiada Marek Dutkiewicz, o którego kunszcie pisarskim nie trzeba nikogo przekonywać.

Owszem, piosenka mieści się we współczesnym popowym nurcie muzycznym, przypominając najlepsze przeboje nieco starszych koleżanek związanych z polską muzyką rozrywkową, jednak Kaja dodała jej szczyptę indywidualizmu. Poprzez tak znamienne wykonanie piosenka “Głowa do góry” nabrała bardziej energetycznego i świeżego charakteru. Jest w tym więc wiele ciepłego brzmienia, które zostało podbite dodatkowym, jakże jasnym kolorytem wokalnym i świadomością związaną z wykonawstwem. Z takimi propozycjami lżejszy wydaje się każdy dzień, więc dobrze byłoby usłyszeć ten utwór na antenach wielu rozgłośni radiowych.

*****

Kaja Gniecioszek to 14 letnia wokalistka. Swoją pierwszą piosenkę napisała, mając zaledwie osiem lat. Nie tak dawno zaprezentowała własną wersję utworu “Aleja gwiazd”, do którego słowa także napisał swego czasu Marek Dutkiewicz. Artystka nie ukrywa, że muzyka jest jej wielką pasją, dlatego też marzy o tym, aby właśnie w tym kierunku wciąż się rozwijać, czego efektem jest jej nowa propozycja “Głowa do góry”, skomponowana przez Marcina Nierubca. Swój talent wokalny Kaja szlifuje w Poznaniu, a utwory nagrywa w Krakowie.

Debiutancki utwór wokalistki nosi tytuł „Nie wymazał nas czas”. Do piosenki powstał także teledysk, który w serwisie YouTube obejrzano ponad 111 tysięcy razy. Wkrótce pojawi się nasz wywiad z Kają.

 

Jedna odpowiedź do “Kaja Gniecioszek z przebojowym utworem “Głowa do góry” [RECENZJA]”

Leave a Reply